درگذشت «ناشرالاسلام گنابادی»

درگذشت «ناشرالاسلام گنابادی»

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی معروف به «ناشرالاسلام گنابادی» از روحانیون برجسته جنوب خراسان رضوی روز گذشته به علت بیماری در گناباد دار فانی را وداع گفت.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در این خصوص به ایرنا گفت: مرحوم ناشرالاسلام گنابادی در مدت افزون بر نیم قرن اخیر نقشی مهم و مؤثر در مقابله با نحله‌ها و جریان‌های انحرافی داشت و علمدار واقعی مقابله با این جریان‌ها در شهرستان گناباد بود.
حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی افزود: مرحوم مدنی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با حکم مراجع عظام تقلید فعالیت علیه رژیم پهلوی را آغاز کرد و در جنوب خراسان از پیشگامان مبارزات انقلابی در برابر رژیم ستمشاهی بود.
وی ادامه داد: آن عالم فقید که پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حکم مراجع عهده‌دار تبلیغ دین مبین اسلام بود و حتی مدت‌ها به‌خاطر فعالیت‌های مبارزاتی ضد رژیم پهلوی در تبعید و بازداشت به سر برد، فردی ساده‌زیست و مردم‌دار بود که با کمترین امکانات در یکی از روستاهای گناباد سکونت داشت و زندگی خود را وقف مردم و نشر معارف اسلامی کرد به طوری که همیشه در فعالیت‌های اجتماعی و خیرانه نظیر ساخت حسینیه، آب‌انبار، مسجد و خانه برای محرومان نقشی محوری ایفا می‌کرد. 
مراسم تشییع و تدفین مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین ناشرالاسلام مدنی امروز در گناباد برگزار می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه