بیت‌کوین در آستانه ممنوعیت در یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان

بیت‌کوین در آستانه ممنوعیت در یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان

تنها چند روز پس از آنکه نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند گفت چیزهایی شبیه بیت‌کوین ممکن است زندگی جوانان را تباه کند، حالا پیشنهاد ممنوع شدن تمام فعالیت‌های مرتبط با ارزهای مجازی هم اکنون در پارلمان هند در دست بررسی است. به گزارش فارس، بنا به اعلام پارلمان هند، این طرح شامل ایجاد یک ارز دیجیتال رسمی در هند و ممنوع کردن کل ارزهای دیجیتال دیگر در این کشور است. قرار است در نخستین جلسه پارلمان هند در روز 29 نوامبر تصویب این طرح در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

نان، سبزیجات و مرغ 
در صدر شکایت‌های مردمی

اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در هفت ماه امسال ۱۲۱ هزار و ۸۷۰ فقره گزارش و شکایت مردمی در خصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها دریافت شده است. به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش از این تعداد شکایت‌ها، ۱۳ هزار و ۵۳۴ فقره مربوط به کالا و 2هزار و 13 فقره مربوط به خدمات بوده است. همچنین در هفت ماه امسال، بیشترین شکایات دریافتی بر اساس نوع تخلف مربوط به گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب و عدم درج قیمت، در بخش کالا مربوط به انواع نان، سبزیجات و گوشت مرغ و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و رستوران‌ها بوده است. گفتنی است از این تعداد شکایت، ۱۰ هزار و ۲۱۶ فقره به صورت تلفنی، 2هزار و 69 فقره به صورت حضوری و 3هزار و 262 فقره به صورت کتبی دریافت شده است.

افزایش 61 درصدی قیمت بنزین در آمریکا
کاخ سفید از برنامه خود برای عرضه 50 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر راهبردی خود با هدف پایین آوردن قیمت در بازار جهانی خبر داد. در حالی که یک سال پیش متوسط قیمت هر گالن بنزین در آمریکا 2.11 دلار بود، حالا این رقم به 3.4 دلار افزایش یافته که در واقع در 12 ماه 61درصد رشد کرده و همین مسئله شرایط را برای مردم سخت کرده است. (یک گالن معادل 3.78لیتر است) به گزارش ایرنا، پیش‌بینی می‌شود در طول تعطیلات عید شکرگزاری 48.3 میلیون نفر در آمریکا به مسافرت بروند که نسبت به سال گذشته 4 میلیون نفر افزایش خواهد یافت. البته در جولای سال 2008 متوسط قیمت بنزین در آمریکا به 4.11 دلار رسیده بود بنابراین قیمت کنونی بالاترین قیمت بنزین در تاریخ آمریکا نیست، اما این روند افزایش قیمت در چند ماه گذشته در تاریخ انرژی آمریکا تقریباً بی‌سابقه بوده است.

زنگ هشدار کمبود نیروی انسانی در حوزه معدن 
محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران به ایلنا در مورد وضعیت معادن کشور و علل اخراج کارگران از برخی معادن گفت: یکی از مسائل و مشکلات ما در حوزه معادن کمبود منابع انسانی است. ما در شرایطی قرار داریم که امروز یک نیروی انسانی برای ما ثروت است. برای مثال اکنون در شرق استان‌ فارس و سیستان و بلوچستان این مشکل به صورت جدی وجود دارد. بنابراین نیروی انسانی در این حوزه اهمیت ویژه‌ای دارد. مشکل نیروی انسانی به حدی است که ما به فکر حفظ کارگران هستیم. کارگر در یک معدن آموزش‌های لازم را می‌بیند ولی بعد یک معدن دیگر این نیرو را سریع جذب می‌کند؛ چراکه ما با کمبود شدید در نیروی متخصص کارگری مواجه هستیم. اگر این عارضه ادامه پیدا کند ممکن است مشکلات زیادی برای ما ایجاد کند.

ارسال دیدگاه