انتقال صنوف آلاینده بیرجند، شاید وقتی دیگر!

انتقال صنوف آلاینده بیرجند، شاید وقتی دیگر!

مدیرعامل شرکت تعاونی ساماندهی صنوف آلاینده بیرجند گفت: در زمینه انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، در حوزه تأمین زیرساخت‌ها و اعتبارسنجی برای آن مشکل داریم که همین امر روند را کند کرده است.
محمدحسین دلیر در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال۱۴۰۰ صنوف آلاینده به خارج از شهر منتقل خواهند شد، اظهار کرد: این امر بعید است، چراکه به‌تازگی نزدیک به ۲۷ یا ۲۸هکتار آزاد شده که ۱۵هکتار برای شهرداری بوده و برای انعقاد قرارداد به شهرداری معرفی می‌شوند و پروانه ساختمانی ۱۰هکتار نیز مربوط به مسکن و شهرسازی بوده که هنوز ۳۰هزار متر از آن مانده و فرایند زمانی این‌ها طولانی است.
وی با بیان اینکه مشکل وقفی بودن زمین‌ها و زیرساخت‌ها حل شده است، بیان کرد: مشکل وقفی بودن این زمین‌ها حل شد، اما درخصوص زیرساخت‌هایش برای برق فشار ضعیف مشکل داریم و با اعتبارات شهرستانی هم این امر قابل تأمین نیست.
وی اظهار کرد: مشکل، موضوع تأمین اعتبار است؛ زمانی که ۳۴میلیارد تومان هزینه برای تأمین برق می‌خواهیم و از اعتبارات شهرستانی قابل تأمین نیست؛ این امر باید از طریق استانداری و سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی پیگیری شود تا به نتیجه برسد. با تکمیل پروژه منطقه صنوف کارگاهی، قرار است ۲هزارو۶۰۰ واحد آلاینده در هشت گروه صنفی از سطح شهر جمع‌آوری ‌شوند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه