تولید آزمایشی شمش طلا در معدن «هیرد»

تولید آزمایشی شمش طلا در معدن «هیرد»

شمش طلا در معدن «هیرد» تا دو هفته دیگر به صورت آزمایشی تولید می‌شود.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به تولید آزمایشی شمش طلا در معدن هیرد گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های مهم معدنی کشور است که ظرفیت‌های چشمگیری در این حوزه دارد و تلاش کردیم در حوزه اکتشاف، تأمین زیرساخت معادن و راه‌اندازی کارخانه‌های فراوری به توسعه معدنی آن کمک کنیم. وجیه‌الله جعفری افزود: توسعه خراسان جنوبی جزو برنامه‌های ایمیدرو است و در زمینه اکتشاف به عنوان اقدام پایه‌ای و اولیه برای توسعه زنجیره معدن و صنایع معدنی، ورود کرده‌ایم.
وی گفت: این سازمان بخش خصوصی را به سمت سرمایه‌گذاری هدایت کرده و در کنار ایجاد واحد‌های توسعه‌ای، مسئولیت اجتماعی را با کمک این بخش انجام می‌دهد.
به گزارش صدا وسیما، در ادامه معاون امور معادن سازمان صمت استان هم گفت: معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود ۵میلیون تن کانسنگ طلا در شهرستان نهبندان در حال فعالیت است که همزمان طرح فراوری و استحصال طلا نیز در جوار این معدن در دست احداث است.
ایمان‌طلب افزود: استخراج اسمی سالانه این معدن ۱۰۰هزار تن کانسنگ طلا و ظرفیت تولید سالانه‌ طرح استحصال طلای آن ۲۰۰کیلوگرم شمش طلا است که امکان ایجاد اشتغال برای 150 نفر وجود دارد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه