کارتخوان‌های ناشناخته در سامانه امور مالیاتی غیرفعال می‌شوند

کارتخوان‌های ناشناخته در سامانه امور مالیاتی غیرفعال می‌شوند

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از غیرفعال شدن تمامی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی غیرمتناظر با پرونده مالیاتی خبر داد.
جعفر احسانی به صداوسیما گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری بانک مرکزی برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و تسهیل در انجام فرایند‌های مالیاتی، اتصال دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های اینترنتی و امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات را از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک فراهم کرده است.
وی افزود: بر این اساس ضرورت دارد مؤدیان مالیاتی هر چه زودتر با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی (www.my.tax.gov.ir) بخش پایانه‌های فروش، اطلاعات مربوط را مشاهده کرده و نسبت به الصاق دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی خود به پرونده‌های موجود یا ایجاد پرونده جدید و یا درخواست غیرفعال‌سازی دستگاه‌های مطروحه اقدام کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف مهم سازمان امور مالیاتی کشور افزایش شفاف‌سازی فضای اقتصادی و جلوگیری از سوءاستفاده از بستر‌های پرداخت الکترونیک است تقاضا می‌کنیم از ارائه دستگاه کارتخوان به غیر به هر نحو و یا استفاده از دستگاه مربوط به دیگران خودداری شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه