دستاورد دانش بنیان دانشگاه امام رضا (ع)

دستاورد دانش بنیان دانشگاه امام رضا (ع)

همزمان با برپایی نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان خراسان رضوی، یک محصول دانش بنیان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به عنوان دستاورد منتخب پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی معرفی شد.
به گزارش آستان نیوز در بررسی‌های صورت گرفته 
29 محصول از دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان، دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی که در دو سال اخیر رونمایی نشده بودند و خاصیت کاربردی داشتند در فرایند ارزیابی قرار گرفت و پس از ارزیابی‌های صورت گرفته 14 محصول از جمله «دستگاه منبع نور بهینه آندوسکوپی» دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به عنوان محصولات منتخب انتخاب شدند.
دکتر قاسم صادقی بجستانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) و مخترع «دستگاه منبع نور بهینه آندوسکوپی» در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: نور تولید شده منبع نور آندوسکوپی کاملاً سرد و دارای حرارت ناچیزی است و با فیلتر طراحی شده دارای رنگ نور طبیعی است.
وی با بیان اینکه این دستگاه دارای ثبت اختراع به شماره 96894 و TRL8  است، اظهار کرد: منبع نور آندوسکوپی مبتنی بر SMT  توانایی تولید 10هزار تا 100هزار لوکس از سیلندر نوری را دارد و سیلندر نوری خاصی که برای منبع نوری این دستگاه طراحی شده ، ضمن هدایت نور در مسیر نوری مشخص، امکان دریافت دمای سیلندر و نمایش آن در هر لحظه را دارد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه