اعتبار خط ریلی «یونسی» دو برابر شد

پس‌از دستور رئیس جمهور در سفر به خراسان جنوبی

اعتبار خط ریلی «یونسی» دو برابر شد

با پیگیری استاندار خراسان جنوبی، سهم اعتباری پروژه راه‌آهن بیرجند - یونسی دو برابر شد.
تصویب راه‌آهن شرق کشور همواره مطالبه مردم این منطقه بوده است. اتصال بیرجند به ریل سراسری پس از دو دهه انتظار در سال ۱۳۹۸ محقق شد و کلنگ قطعه ۱۶ خط آهن بیرجند به سمت یونسی به طول ۳۲کیلومتر در محدوده جغرافیایی خراسان جنوبی به زمین خورد.
به گزارش ایسنا، در سفر رئیس‌جمهور به خراسان جنوبی این مطالبه بر زمین مانده به طور جدی پیگیری شد؛ امری که اگر منابع مالی آن تأمین شود، در سال‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
پس از سفر استانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی به خراسان جنوبی، مسئولان به دنبال تأمین منابع مالی و تشکیل کنسرسیوم بانکی بودند. اکنون پروژه احداث راه‌آهن بیرجند - یونسی در قطعه۱۶ با پیشرفت فیزیکی ۲۰درصد در مرحله عملیات زیرسازی است.
رئیس‌جمهور در خراسان جنوبی به بانک‌های عامل نیز دستور داد جلسه‌ای برای تعیین راهکار تأمین اعتبار طرح کریدور ریلی خراسان جنوبی تشکیل دهند و افزود: نسبت به کریدور ریلی استان و نیازی که بیان شده با محوریت وزیر راه‌وشهرسازی و دعوت بانک‌های عامل مشکلات موجود بررسی و به شکلی حل شود، ازاین‌رو میزان اعتباراتی که باید برای راه‌های مواصلاتی به‌ویژه ریل پرداخت شود، در دستور کار قرار گیرد.
حال پس از چندین ماه از سفر رئیس‌جمهور به خراسان جنوبی، موافقتی در پی دیدار استاندار خراسان جنوبی با مدیرعامل بانک رفاه کارگران حاصل شد. 
بانک رفاه به عنوان سرگروه کنسرسیوم بانکی نسبت به افزایش سهم عاملیت خود در تأمین اعتبارات پروژه راه‌آهن موافقت کرد و در پی این موافقت، سهم عاملیت بانک رفاه از سقف ۳۰۰ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه