افزایش ۱۷درصدی پرونده‌های قاچاق کالا در خراسان جنوبی

افزایش ۱۷درصدی پرونده‌های قاچاق کالا در خراسان جنوبی

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی گفت: ۲هزار و ۸۵۲ پرونده قاچاق کالا و ارز در ۹ ماه امسال تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این استان ۱۷درصد رشد دارد.
هادی یوسفی‌پور در گفت‌و‌گو با ایرنا ارزش این تعداد پرونده‌ را ۳۹میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این پرونده‌ها از نظر ارزش هم ۲۸درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد دارد.
وی گفت: این پرونده‌های قاچاق کالا در ایستگاه‌های بازرسی استان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به دستگاه‌های متولی ارسال شده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی اظهار کرد: در این مدت ۲هزار و ۴۵۹ رأس دام سبک و ۱۵۷رأس دام سنگین در خراسان جنوبی کشف شد که کشف دام سنگین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۳درصد و دام سبک ۴۷درصد رشد داشته است.
وی افزود: همچنین از ابتدای امسال ۵۶۳هزار و ۱۲۷ لیتر انواع فراورده‌های نفتی قاچاق کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش ۵۷درصد افزایش داشته است.
یوسفی‌پور گفت: ۱۱۵هزار و ۳۴۴ کیلوگرم مواد خوراکی، ۶۶۷ دستگاه لوازم خانگی و ۱۶هزار و ۷۳۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی نیز کشف شد که به ترتیب 8 درصد، ۳۶ درصد و ۳۳ درصد رشد داشت.
وی افزود: در این مدت ۱۰هزار و ۹۱۸ متر پارچه و هزار و ۶۲۹ دستگاه لوازم یدکی خودرو در استان کشف شده است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی بیان کرد: ۳۴۲ دستگاه انواع تجهیزات رایانه‌ای، ۲۹ هزار و ۹۰۴ پاکت سیگار، ۱۵هزار و ۳۲۳ ثوب البسه، ۲۳۲ کیلوگرم انواع توتون و تنباکو از دیگر کشفیات امسال است که این مقادیر به ترتیب ۷۹درصد، ۴۴درصد، ۴۵درصد و ۳۷درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه