ترویج آموزه‌های قرآن سرلوحه کارهای وزارت فرهنگ قرار دارد

ترویج آموزه‌های قرآن سرلوحه کارهای وزارت فرهنگ قرار دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن در جامعه قرآنی ایران، تأکید کرد: انقلاب اسلامی با شعار حاکمیت این کتاب آسمانی به پیروزی رسیده و ترویج قرآن و گسترش آموزه‌های معارفی و دینی قرآن سرلوحه کارهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی دوشنبه شب در دیدار با سرپرست و مدیران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و جمعی از علاقه‌مندان قرآنی در محل این وزارتخانه، گفت: عمده تأکید ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه و توسل به قرآن و سوادآموزی قرآنی است تاهمگان با ترویج، گسترش معارف و آموزه‌های این کتاب آسمانی بتوانیم جامعه‌ای سراسر قرآنی را شکل دهیم.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه وظیفه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش و کمک به عمومی شدن آموزش قرآن، تبیین مفاهیم، حفظ و... است، اظهار کرد: بی‌تردید ترویج و گسترش قرآن و معارف و آموزه‌های این کتاب آسمانی ما را به سمت تمدن نوین اسلامی هدایت می‌کند.
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تهدیدها و تهاجم فرهنگی دشمنان که امروز نوجوانان و جوانان ما را نشانه رفته، تأکید کرد: در این برهه حساس زمانی راهی جز توسل به قرآن و گسترش معارف و آموزه‌های قرآنی نداریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که از ابتدای قبول مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ادامه کار معاونت قرآن و عترت مباحثی مطرح بود که فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارتخانه در قالب یک مجموعه جمع‌آوری شود، اظهار کرد: همواره تأکید من بر این بوده که باید فعالیت‌های قرآنی قوی و استوار از سوی معاونت قرآن و عترت بدون هیچ تقلیلی شکل گرفته و ادامه یابد.
اسماعیلی ادامه داد: نگاه ما در بازسازی‌های ساختار داخلی این است که هر انتخابی باید با دقت لازم صورت پذیرد و برای ایجاد تحول جدی و بنیادین از نیروهای شاخص و انقلابی استفاده نماییم.
عضو کابینه دولت با اشاره به اینکه برای فعالیت‌های قرآنی سال 1401 پیش‌بینی‌های لازم مدنظر قرار گرفته و لحاظ شده، گفت: بنا داریم فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت به بهترین و قوی‌ترین حالت ممکن با رفع مشکلات موجود به‌ویژه در بخش سخت‌افزاری ادامه یابد.
اسماعیلی در عین حال تأکید کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرآنچه مربوط به پشتیبانی باشد به عنوان خادم قرآن انجام خواهیم داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با حضور نیروهای جهادی و انقلابی شاهد رشد و تعالی و همچنین تحولات و رخدادهای خوب و خوشایند در حوزه معاونت قرآن و عترت باشیم.
در ادامه این دیدار شماری از علاقه‌مندان قرآنی به بیان نقطه نظرات و ارائه پیشنهادهای خود پرداختند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه