عراق، قربانی جدید هندبال ایران

مسابقات قهرمانی مردان آسیا

عراق، قربانی جدید هندبال ایران

تیم ملی هندبال مردان ایران نخستین مسابقه از مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا را با برتری برابر تیم عراق پشت سر گذاشت. بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۸ دی ماه در دمام عربستان آغاز شده است. تیم هندبال کشورمان با کسب سه پیروزی در مرحله گروهی به عنوان صدرنشین راهی دور دوم این رویداد شد.
شاگردان مانوئل فرناندز اسپانیایی در دور دوم در گروه دوم با تیم‌های کویت، عراق و بحرین هم‌گروه هستند. در نخستین رقابت این مرحله هندبالیست‌های ایران در حالی برابر تیم عراق مسابقه دادند که در نیمه اول ۱۶ بر ۱۲ توانستند بر تیم عراق پیروز شوند، اما در نیمه دوم این تیم مقابل بود که تفاضل گل ها را به حداقل رساند و کار را برای تیم ایران سخت کرد به طوری که در دقایق آخر با اختلاف تنها یک گل از ایران عقب بود. در نهایت تیم ایران در یک بازی نفس‌گیر و سخت توانست با نتیجه ۲۸ بر ۲۵ پیروز این میدان شود. ستاره این بازی دروازه بان تیم ملی عراق و تیرهای دروازه این تیم بودند که بارها جلو حملات ملی پوشان ایران مقاومت کردند. بازی دو تیم در اوایل  نیمه اول با نتیجه 6 بر4 به نفع ایران دنبال می‌شد که احمد ماکی صالح العزاوی ستاره عراقی‌ها در این بازی جلو یکی از حملات ایران را گرفت و با واکنشی باور نکردنی دو بار با تمام قدرت با ضربه سر به تیر دروازه کوبید. ضربات دروازه بان عراق به قدری محکم بود که تیردروازه را از جای خود حرکت می‌داد. برنامه  بازی‌های تیم ایران در ادامه مرحله دوم به این ترتیب است:
ایران – کویت دوشنبه ۴ بهمن ساعت ۱۴:۳۰
ایران – بحرین چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۸:۳۰
بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت های جهانی (لهستان- سوئد از ۲۸ دی الی ۱۱ بهمن ماه) به میزبانی دمام عربستان برگزار می‌شود.پنج تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ به میزبانی لهستان و سوئد را کسب خواهند کرد که پیش از این تیم ملی ایران یک‌بار در سال ۲۰۱۴ با کسب مقام سوم بازی‌های آسیایی به میزبانی بحرین جواز شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ به میزبانی قطر را کسب کرده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه