دکترای پپ برای کسب جام

سیتی می‌داند چگونه قهرمان شود!

دکترای پپ برای کسب جام

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در این فصل نیز یک بار دیگر توانایی‌های خود را روی نیمکت این تیم به رخ کشید. 
آن‌ها فصل را بدون ثبات و با فراز و نشیب بسیار شروع کردند و شاهد فاصله گرفتن رقبایشان در صدر جدول بودند و درست زمانی که به نظر می‌رسید در آستانه فروپاشی هستند، شکست‌ها و مشکلات ناپدید شده و آن‌ها فعل «پیروز شدن» را تا جایی صرف کردند که کاملاً برازنده خودشان شود. 
گواردیولا پس از پیروزی صفر-1 برابر چلسی و رساندن اختلاف با لیورپول رده دومی – با یک بازی کمتر – به 11 امتیاز گفت:« بازیکنان ما همیشه تمام تلاششان را به کار می‌گیرند. تنها به این شکل است که می‌توانید در 12 بازی متوالی پیروز باشید. پیروزی و قهرمانی در لیگ برتر بهترین عنوانی است که من بدست آورده‌ام».
این مربی اسپانیایی پس از شکست صفر-2 برابر کریستال پالاس در تاریخ 30 اکتبر گفت:« همه چیز اشتباه پیش رفته است».
توخل در این باره اظهار کرد:« آن‌ها می‌دانند  چطور از دیگران فاصله بگیرند و برتری‌شان را حفظ کنند. آن‌ها بی‌رحم هستند».
کلوپ نیز اضافه کرد:« آن‌ها ثبات بسیاری دارند. به نظر می‌رسد مصدومیت‌ها و ویروس کرونا هیچ تأثیری روی آن‌ها نداشته است».
یک شکست در فصل 22-2021 و یک تساوی 1-1 برابر وست بروم در اتحاد در فصل 21-2020 نقطه عطف سیتی بود. پس از آن بود که پپ اصلاحاتی جدی انجام داده و آن‌ها بار دیگر روند رو به رشدشان را آغاز کردند. 
سیتی از میانگین دریافت یک گل در هر بازی در 12 بازی ابتدایی به 0.3 گل در 15 بازی بعدی و از 1.5 گل زده در هر بازی نیز به 2.4 گل زده رسید تا شاهد درخشش دیاس، گوندوغان، فودن و استرلینگ باشد. 
فرمولی که آن‌ها با آن موفق به کسب 15 پیروزی متوالی در فصل گذشته شدند باعث شد اختلاف هشت امتیازی با تاتنهام که در آن زمان صدرنشین بود از میان برداشته شده و این تیم با اختلاف 14 امتیاز نسبت به یونایتد در صدر قرار بگیرد. گواردیولا پس از قهرمانی گفت:«کسب بردهای متعدد در زمستان بزرگ‌ترین دستاورد ما بود».
حالا آمار هجومی سیتی بهبود پیدا کرده و آن‌ها از میانگین دو گل زده در 10 بازی ابتدایی به 2.8 گل زده در 12 بازی بعدی رسیدند. آمار دفاعی مشابه فصل گذشته است (0.6 گل در هر بازی) و پیروزی‌ها همچنان تکرار می‌شوند. این میراث پپ در سیتی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه