پرسپولیس سد فولادی را شکست

نویدکیا روی نوار ناکامی

پرسپولیس سد فولادی را شکست

جواد رستم‌زاده

پرسپولیس با پیروزی مقابل فولاد و سپاهان با شکست مقابل مس به تعطیلات زمستانی رفتند.

دیروز در آزادی و در آغاز دور برگشت لیگ برتر ، پرسپولیس و فولاد به میدان رفتند که این دیدار با یک گل به نفع پرسپولیس خاتمه یافت. مهدی عبدی در دقیقه ۴۹ برای پرسپولیس گلزنی کرد و البته مردان یحیی چند موقعیت خوب را توسط ترابی، شیری و امیری از دست دادند. پرسپولیس در حالی به مصاف فولاد رفت که باتوجه به شکست سپاهان، هر دو تیم فرصت ویژه‌ای داشتند تا با پیروزی در این دیدار، جایگاه خود در جدول را تقویت کنند. 
یحیی که سیامک نعمتی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، برای اولین بار منوچهر صفروف را در ترکیب اصلی گذاشت. اما سایر نفرات پرسپولیس، همان بازیکنانی بودند که در مقابل ذوب آهن در جام حذفی به میدان رفتند.
این در حالی بود که فولاد شروع توفانی داشت و در همان 20 دقیقه اول موفق شد چند موقعیت خوب را روی دروازه لک به وجود آورد. آن‌ها پرس از جلو را در دستور کار داشتند که نیاز به انرژی زیادی داشت و قابل پیش بینی بود که نتوانند تا انتها به این روش ادامه دهند. در نیمه مربیان این یحیی بود که با خواندن دست نکونام علاوه بر گلزنی با تغییر سیستم به 2-5-3 تمام راه های نفوذ را بر پاتوسی و پریرا بست و از آن‌ها یک بیکاره ساخت.
با این نتیجه پرسپولیس ۳۵ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر، هم امتیاز با استقلال و به علت تفاضل گل کمتر، در رتبه دوم جدول رده بندی باقی ماند. فولاد هم با ۲۱ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به نساجی، به رتبه هشتم سقوط کرد.

پیروزی طلایی مس 
اما در نخستین بازی هفته دیدار دو تیم مس رفسنجان و سپاهان با برتری ۳ بر یک شاگردان محمد ربیعی به پایان رسید.
با شروع بازی و توپ ربایی سپاهانی‌ها، توپ به شهریار مغانلو رسید و ضربه او باعث شد تا در ثانیه ۱۳ دروازه رفسنجانی‌ها باز شود و سریع‌ترین گل لیگ بیست و یکم به ثمر برسد.
در ادامه حملات رفسنجانی‌ها برای جبران گل به ثمر نشست و گادوین منشا در دقایق ۱۹ و ۳۶ (پنالتی) دروازه کریستوفر کنت را باز کرد تا شاگردان ربیعی به بازی برگردند و از حریف پیش بیفتند.
با شروع نیمه دوم سپاهانی‌ها برای جبران گل خورده تلاش کردند اما ناموفق بودند. در مقابل، روی یک حمله توسط مسی‌ها در دقیقه ۸۲ محسن آذرباد با یک شوت روی پا توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند.این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید تا شاگردان نویدکیا پنجمین شکست فصل خود را تجربه کنند. سپاهانی‌ها با این شکست، با ۲۹ امتیاز در رده سوم باقی ماندند.شاگردان ربیعی هم با این پیروزی ۲۶ امتیازی شدند و موقتاً جای آلومینیوم را در رده چهارم گرفتند.
 در همین چارچوب امروز سایر بازی‌ها به شرح زیر در شهرهای مختلف برگزار می‌شود.

یکشنبه 3 بهمن 
ذوب آهن -صنعت نفت- 15:00
آلومینیوم اراک -پدیده - 15:00
نفت‌ مسجدسلیمان-پیکان- 15:00
تراکتور-گل گهرسیرجان- 15:00
دوشنبه 4 بهمن 
فجر سپاسی -نساجی- 15:00
چهارشنبه 6 بهمن 
هوادار- استقلال-17:00

برچسب ها :
ارسال دیدگاه