بازتاب‌های انتقال سردار به فوتبال آلمان

رودی فولر: آزمون گزینه مناسبی برای لورکوزن است

بازتاب‌های انتقال سردار به فوتبال آلمان

بایرلورکوزن اعلام کرد سردار آزمون، ملی پوش ایرانی تیم زنیت سن پترزبورگ را با قراردادی پنج ساله به خدمت گرفته و این بازیکن از تابستان سال ۲۰۲۲ در لورکوزن بازی خواهد کرد.

نکته مهم اینکه قرارداد آزمون از فصل بعد عملی خواهد شد و او قراردادش را تا پایان در زنیت سپری می‌کند تا به صورت رایگان به لورکوزن بپیوندد.
آزمون ۲۷ ساله‌ای که کارنامه درخشانی در امر گلزنی و ارسال پاس گل‌ دارد، هنگام انتقال تابستانی به بوندسلیگا، برای حضور در خط حمله لورکوزن با بازیکنانی چون پاتریک شیک و لوکاس آلاریو رقابت خواهد کرد.
سردار آزمون پیش از نهایی شدن این انتقال گفت: «این یک قدم جدید در دوران ورزشی من از بهترین باشگاه روسیه به یکی از بهترین لیگ‌های اروپاست. بایرلورکوزن ترکیب بسیار خوبی دارد. من مدت زیادی است که باشگاه را زیر نظر داشته و تحت تأثیر سبک بازی تیم هستم. برای من فوق العاده هیجان انگیز است که به زودی قرار است در بوندسلیگا بازی کنم. امیدوارم با توانایی‌هایم موجب پیشرفت تیم شوم.
سردار از جوان‌ترین بازیکنان ایرانی بوده که در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است و با ۶ گل، رکورددار بیشترین گلزنی در این رقابت ها نیز محسوب می شود. او دوران حرفه ای خود را به طور کامل در لیگ برتر روسیه سپری کرده و قبل از انتقال به زنیت در سال ۲۰۱۹، در تیم هایی چون روبین کازان و روستوف نیز بازی کرده است.
خوشحالی آلمانی‌ها
سیمون رولفس، مدیر ورزشی لورکوزن در این رابطه گفت: «ما از نهایی شدن این انتقال خوشحالیم و سردار آزمون در چند سال اخیر یکی از بهترین گلزنان فوتبال روسیه بوده. او سه سال متوالی با زنیت قهرمان شده، به طور منظم در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و کلاس بالای بازی خود را در سطح بین المللی نشان داده است. خط حمله لورکوزن با حضور سردار کیفیت بیشتری پیدا می کند و او بخش هجومی ما را غیرقابل پیش‌بینی‌تر و قدرتمندتر خواهد کرد».
رودی فولر، مدیر ورزشی باشگاه نیز در این خصوص افزود: «سردار بسیار سریع بوده، در هوا خوب است و از قدرت قرارگیری در فضاهای مناسب برخوردار است. اما توانایی های این بازیکن تنها معطوف به گلزنی نیست. سردار در گل‌سازی نیز توانا بوده، به خوبی با دیگران ترکیب می‌شود و گزینه ای مناسب برای لورکوزن است».
مهاجم ۲۷ ساله ایرانی در شرایطی به بوندسلیگا منتقل می‌شود که پیش‌تر داریوش یزدانی، مهدی پاشازاده و علی موسوی در تیم لورکوزن بازی کردند و حالا آزمون چهارمین ایرانی این تیم خواهد بود.
 
هدف بایرن مونیخ است
این در حالی است که از مدت‌ها پیش سردار به نزدیکان خود اعلام کرده بود هدف نهایی اش در فوتبال جهان پوشیدن پیراهن تیم بایرن مونیخ است. 
تیمی که قدرتی بلامنازع در فوتبال اروپاست و دایی، کریمی و هاشمیان از ایران پیراهنش را به تن کرده‌اند. 
تیم‌های یوونتوس،میلان، سمپدوریا، لیورپول، لیون،مارسی و ... از جمله تیم‌هایی بودند که در این مدت نامشان در ماجرای انتقال آزمون سر زبان ها بود، اما هیچ کدام حتی تا پای میز مذاکره هم جلو نرفتند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه