مجلس سنای فرانسه حجاب در مسابقات ورزشی را ممنوع کرد

ورزشکاران مسلمان، قربانی اسلام‌هراسی فرانسوی‌ها

مجلس سنای فرانسه حجاب در مسابقات ورزشی را ممنوع کرد

 در ادامه شیوع اسلام‌هراسی در فرانسه، مجلس سنای فرانسه استفاده از حجاب در مسابقات ورزشی را ممنوع کرد و این بار زنان مسلمان قربانی قوانین این کشور شده‌اند.
در سال‌های اخیر کشور فرانسه سیاست محدود کردن آزادی‌‌های مسلمانان را دنبال می‌‌کند که همین امر موجب تضعیف حقوق مسلمانان شده و مساجد نیز در امان نمانده‌اند، زیر نظر قرار دارند و یا بسته می‌شوند.
به‌تازگی نیز مجلس سنای فرانسه به ممنوعیت پوشش حجاب در مسابقات ورزشی رأی داده و در این باره مدعی شده باید بی‌طرفی در ورزشگاه‌‌ها حفظ شود.
در این قانون پیشنهادی که مجلس سنا تصویب کرده، پوشش «نمادهای دینی» برای مشارکت در فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی ممنوع شده است.
بر همین اساس، مجلس سنای فرانسه مدعی شده داشتن حجاب نظم و انضباط بانوان ورزشکار را به هم می‌ریزد.
پیشنهاد ممنوعیت پوشش حجاب در مسابقات ورزشی با ۱۶۰ رأی موافق و ۱۴۳ رأی مخالف در مجلس سنا به تصویب رسید. این درحالی است که فدراسیون فوتبال فرانسه پیش از این حجاب زنان را در مسابقات رسمی و همچنین مسابقات خود منع کرده بود، اما گروهی از بانوان محجبه همچنان در حال مبارزه با این ممنوعیت هستند.
این گروه می‌‌گویند همه زنان مسلمان باید در صورت تمایل، حق داشته باشند ورزش مورد علاقه خود را با حفظ آزادی‌های دینی انجام دهند و به همین منظور به شورای دولتی، بالاترین مقام اداری فرانسه، برای لغو ممنوعیت شکایت کرده‌اند.
هنوز مشخص نیست آیا ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی در المپیک 2024 پاریس اعمال خواهد شد یا خیر و وزارت ورزش فرانسه در این باره اظهارنظری نکرده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه