میزبانی از 6 میلیون زائر با 45 هزار خادمیار و خادم

اعداد و ارقام در مورد میزبانی از زائران علی بن موسی الرضا(ع) در روزهای پایانی ماه صفر چه می‌گویند؟

میزبانی از 6 میلیون زائر با 45 هزار خادمیار و خادم

در روزهای پایانی ماه صفر حرم مطهر رضوی میزبان میلیون‌ها زائر بود و بر اساس آمار ارائه شده، در این ایام 6 میلیون تشرف به ثبت رسید.


​​​​​​​در همین راستا با هدف ارائه خدمت شایسته به زائران، ۴۵ هزار نفر از خادمان و خادمیاران در شیفت‌های خدمتی مختلف فعال بودند تا میزبانی شایسته‌ای از زائران امام هشتم(ع) انجام شود.
در این مدت علاوه بر خدمات ارائه شده در سطح شهر، حداکثر ظرفیت ممکن برای استراحت شبانه زائران در حرم مطهر نیز به کار گرفته شد و تعداد قابل توجهی از زائران علی بن موسی‌الرضا(ع) در این آستان، اسکان داده شدند. در این راستا با توجه به حجم بالای تشرف زائران از نقاط مختلف کشور و تمایل آن‌ها به حضور تمام‌وقت در حریم حرم، علاوه بر پارکینگ‌های مفروش شده زیرگذر، رواق‌های زیرسطحی حرم مطهر نیز برای اسکان این زائران اختصاص یافت. بر پایه آمار اعلامی، در این مدت 180 هزار زائر در رواق‌های زیرسطحی و پارکینگ‌های تجهیز شده اسکان داده شدند. مهمانسرای حضرت و موکب‌های حریم حرم نیز در روزهای آخر ماه صفر یکی از پرحجم‌ترین زمان‌های خدمت‌رسانی خود را داشته است. در این بازه زمانی 4میلیون غذای متبرک در مهمانسرای حضرت و موکب‌های حریم حرم طبخ و توزیع شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه