با تساوی سیتی با لیورپول رقابت در صدر جدول پیچیده‌تر شد

با تساوی سیتی با لیورپول رقابت در صدر جدول پیچیده‌تر شد

امیرمحمد سلطانپور  اولین و مهم‌ترین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلستان، برنده نداشت.


در این بازی که در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برگزار شد، دو تیم مدعی منچسترسیتی و لیورپول به مصاف هم رفتند اما بعد از تلاش‌های بسیار نتوانستند بیشتر از یک امتیاز بازی را به خود اختصاص دهند. بازی در نیمه اول با میدان‌داری قابل پیش‌بینی سیتیزن‌ها در زمین خانگی همراه بود، جایی که آن‌ها با استفاده از نیروهای تهاجمی خطرناک خود مانند هالند، آلوارز، دوکو و فودن بارها به سمت دروازه لیورپول یورش بردند اما شاگردان کلوپ حملات آن‌ها را یکی پس از دیگری دفع می‌کردند و در ضد حملات نیم‌نگاهی به فرارهای دیاز، نونز و صلاح داشتند.
مقاومت قرمزها بالاخره در دقیقه 27 شکست جایی که ناتان آکه از دفاع با نفوذ و یک پاس در عمق عالی، هالند را تقریباً در موقعیت تک به تک قرار داد، جایی که غول نروژی چنین موقعیت‌هایی را به آسانی هدر نمی‌دهد. هالند پنجاهمین گل در چهل‌وهشتمین بازی خود در لیگ برتر را به ثمر رساند تا رکورد سریع‌ترین رسیدن به این تعداد گل با کمترین بازی در تاریخ این لیگ را به نام خود ثبت کند.
در نیمه دوم نیز حکایت بازی تقریباً مانند نیمه اول بود و بازیکنان گواردیولا بهتر توپ را به گردش در آورده و روی دروازه حریف موقعیت ایجاد می‌کردند، اما در یکی از معدود حملات لیورپول در دقیقه 80، با پاس صلاح، این الکساندر آرنولد دفاع راست قرمزها بود که با شوتی دقیق و دیدنی از نزدیکی لبه محوطه جریمه، توپ را به کنج دروازه ادرسون فرستاد.
در نهایت بازی تیم‌های اول و دوم جدول یک-یک مساوی شد و با درگیری که داروین نونز با گواردیولا بعد از سوت پایان بازی داشت و نشان دادن آرم لیورپول به تماشاگران سیتی، باید همچنان در هفته‌های آینده منتظر ادامه رقابت این دو غول فوتبال انگلیس باشیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه