نیروهای مسلح در تراز نظام هستند

رئیس قوه‌قضائیه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سپاه: 

نیروهای مسلح در تراز نظام هستند

رئیس قوه قضائیه و جمعی از مقامات قضایی از نمایشگاه به‌روزترین و جدیدترین دستاورد‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی سپاه بازدید کردند.


در جریان این بازدید قابلیت‌های «موشک کروز هایپرسونیک فتاح۲»، «سامانه پدافندی متحرک مهران»، «سامانه ارتقا‌یافته ۹ دی»، «پهپاد شاهد ۱۴۷»، «موشک کروز پاوه»، «موشک خیبرشکن» و «ماهواره‌بر قائم» توسط فرمانده نیروی هوافضای سپاه تشریح شد.
به گزارش میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در این بازدید گفت: دستاورد‌ها و پیشرفت‌های دو دهه اخیر حوزه هوافضا بسیار چشمگیر و در نتیجه‌ مجاهدت‌های نیرو‌های جوان و متخصص و مؤمن است که برای ایران اسلامی ارتقا و بازدارندگی محسوس به همراه داشته است.
سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ابتدای این بازدید، ضمن خیرمقدم به رئیس قوه قضائیه و مقامات قضایی همراه وی، به توضیح و تشریح قابلیت‌های آخرین دستاورد‌های این نیرو از جمله موشک کروز هایپرسونیک «فتاح ۲»، سامانه پدافندی متحرک «مهران» و سامانه ارتقا‌یافته «۹دی» و همچنین پهپاد «شاهد ۱۴۷» پرداخت که به تازگی در محضر رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا رونمایی شده‌اند.
موشک کروز «پاوه» که دارای دقتی بی‌نظیر و بُردی شگفت‌انگیز است و همچنین موشک «خیبرشکن» که یکی از موشک‌های دوربرد نسل سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و از «سوخت جامد» استفاده می‌کند و در فاز فرود قابلیت مانور برای عبور از سپر موشکی را داراست، از دیگر دستاورد‌هایی بودند که سردار حاجی‌زاده به ارائه توضیحاتی درخصوص آن‌ها در نزد رئیس قوه قضائیه پرداخت. 
قسمت دیگری، پهپاد‌های غنیمتی نیز رخ‌نمایی می‌کردند که فرمانده نیروی هوافضای سپاه به ارائه مطالبی درباره آن‌ها پرداخت.
بخش مربوط به «سکو‌های پرتاب»، «اجزا»، «رادارها» و «سامانه‌های پدافندی زمین به هوا» نیز از دیگر قسمت‌های بازدیدشده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای عضو شورای‌عالی امنیت ملی و مقامات قضایی همراه وی در جریان بازدید روز گذشته بودند. بازدید از بخش مربوط به ماهواره‌بر‌ها نیز از جمله برنامه‌ها  بود؛ در جریان این امر، متخصصِ حوزه ماهواره‌برها، توضیحاتی مبسوط را درخصوص «ماهواره‌بر قائم» که نماد پیشرفت فضایی ایران است، به رئیس قوه قضائیه و مقامات قضایی همراه وی ارائه کرد.
سردار حاجی‌زاده در اثنای توضیحات خود درخصوص قابلیت‌های تولیدات موشکی و پهپادی سپاه به این مهم نیز اشاره کرد که پس از حصول نخستین موفقیت در حوزه دقت و بُرد دستاورد‌های نظامی، موفقیت‌های بعدی در نتیجه عنایات و فضل پروردگار متعال و همت و تخصص جوانان متعهد ایران اسلامی، به سرعت حاصل شدند. 
سردار حاجی‌زاده نیز با اشاره به سه ضلع اصلی در هوافضای سپاه، گفت: ما برای نیل به موفقیت در نیروی هوافضای سپاه، سه ضلعِ «تحقیقات»، «عملیات» و «تولیدات» را با هم پای کار آورده‌ایم و یکی از رسالت‌های خود را کادرپروری و فرمانده‌پروری تعیین کرده‌ایم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: اکثر متخصصان ما در این نیرو، عناصر جوان و باانگیزه هستند که خود را سربازان گمنام نظام اسلامی می‌دانند و در نتیجه مجاهدت‌های آنان، امروز به مرحله بی‌اثر کردن تهدیدات دشمنان رسیده‌ایم، حال آنکه یک دهه پیش به دنبال یافتن تهدیدات دشمنان بودیم.
رئیس قوه قضائیه همچنین طی سخنانی در جمع تعدادی از مسئولان و متخصصان حوزه هوافضا، با بیان اینکه نیرو‌های مسلح ما در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت می‌کنند، اظهار کرد: نیرو‌های مسلح ما در حصول استقلال و قدرت بازدارندگی که امروز در بالاترین سطح از آن برخورداریم نقش کلیدی و محوری دارند.
رئیس دستگاه قضا ادامه داد: بنا به گفته سردار حاجی‌زاده و مشاهدات ما در این بازدید، اکثر متخصصان نیروی هوافضای سپاه، از جوانان در متوسط سنی ۳۰ تا ۳۵ سال هستند؛ جوانان مؤمن و متعهدی که سراسر وجود آن‌ها عشق به اسلام و ایران و مردم و عزت کشور است؛ این بسیار مایه مباهات و افتخار است که در نتیجه مجاهدت‌های شبانه‌روزی این جوانان متدین و متخصص، امروز ایران اسلامی به قدرت بازدارندگی عظیمی نائل شده است؛ قدرتی که برای دشمنان رشک‌برانگیز است و خشم آنان را برانگیخته است. قاضی القضات همچنین در پیشنهادی گفت: تأکید ما آن است که این دستاورد‌های برجسته و خیره‌کننده حوزه هوافضا در مرئی و منظر عموم مردم به‌ویژه جوانان قرار گیرد تا حس غرور ملی و سرمایه اجتماعی و اعتماد به نفس در میان اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان، فزونی یابد؛ بدون تردید ارزش و تأثیر این قبیل بازدید‌ها و نمایشگاه‌ها بعضاً از ده‌ها سخنرانی و فیلم در تزریق احساس غرور و شعف و خودباوری ملی بیشتر است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه