وقتی عبور از «تنگه اشک‌ها» اشک اشغالگران را درمی‌آورد!

حمله به چهارمین کشتی رژیم صهیونیستی در سواحل یمن؛

وقتی عبور از «تنگه اشک‌ها» اشک اشغالگران را درمی‌آورد!

پس از آنکه شرکت امنیت دریایی بریتانیایی «آمبری» از وقوع یک حادثه دریایی در مجاورت سواحل یمن خبر داد، خبرگزاری فرانسه در تشریح ماجرا گزارش داد نفتکشی که «سنترال پارک» نام داشته و متعلق به یک اسرائیلی و تحت مدیریت یک شرکت انگلیسی بوده، مورد هجوم انصارالله قرار گرفته است.


در ادامه، روزنامه صهیونیستی «معاریو»این رخداد را تأیید کرد. برپایه گزارش‌ها، نفتکش یاد شده از مراکش به سمت کانال سوئز در حرکت بوده است. شرکت آمبری می‌گوید هنگام حادثه یک ناو دریایی آمریکایی وارد عمل شده است.
تاکنون (لحظه تنظیم گزارش) هیچ طرفی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است. با این حال، نیروهای مسلح یمن پیش‌تر هشدار داده‌ بودند در حمایت از مردم فلسطین، هر شناور اسرائیلی را در باب‌المندب(تنگه اشک‌ها) هدف حمله قرار خواهند داد. این چهارمین کشتی رژیم صیونیستی است که مورد حمله و یا توقیف محور مقاومت قرار می‌گیرد. نیروهای مسلح یمن از ۲۷ مهر نزدیک ۱۰ عملیات موشکی و پهپادی علیه رژیم اسرائیل اجرا  و یک پهپاد MQ9 آمریکایی را سرنگون کرده‌اند. اما اوج اقدامات یمن علیه اسرائیل، شکار کشتی «گلکسی لیدر» با 52سرنشین در عملیات هلی‌برن و هدایت آن به سواحل این کشور بود. در ادامه، یمنی‌ها مسئولیت حمله پهپادی به کشتی اسرائیلی کانتینربر «زیم» و یک نفتکش صهیونیستی دیگر در دریای مکران را برعهده گرفتند.

​​​​​​​خبرنگار: جاوید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه