پهپادی برای استفاده در جنگ به روسیه نفرستاده‌ایم

پهپادی برای استفاده در جنگ به روسیه نفرستاده‌ایم


​​​​​​​سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره اظهارات اخیر رئیس جمهور اوکراین درباره ایران و موضوع ارسال پهپادها به روسیه برای استفاده در جنگ گفت: موضع روشنی در ارتباط با بحران اوکراین داریم. نباید اجازه دهیم فضاسازی‌های رسانه‌ای بر مواضع رسمی و سیاسی مقامات دولت اوکراین تأثیر بگذارند و روابط ایران و اوکراین را بیش از این متأثر کنند. بارها گفته‌ایم روابط نظامی ما با روسیه در حوزه‌های مختلف نظامی سیاسی و اقتصادی در چارچوب منافع دو کشور و همکاری‌های متعارف و شناخته شده است و به زیان هیچ کشوری هم نیست.
ناصر کنعانی با بیان اینکه اوکراین و برخی کشورهای غربی با تکرار برخی ادعاها به دنبال منافع خاص خود هستند، اظهار کرد: جای تأسف دارد مقامات اوکراین با طرح این ادعاها به دنبال اهداف سیاسی و جذب هر چه بیشتر کمک‌های مالی و تسلیحاتی و نظامی از کشورهای غربی هستند. از ابتدا و از زمان آغاز جنگ در اوکراین به صراحت اعلام کردیم مخالف جنگ و کشته شدن و آوارگی انسان‌ها و از بین بردن زیرساخت‌ها هستیم و اینک هم خواستار توقف جنگ هستیم. 
کنعانی تصریح کرد: در بحث پهپادها به صراحت اعلام کردیم ما پهپادی را به روسیه برای استفاده در جنگ نفرستادیم و ادعاها در این باره را بارها قاطعانه و صریح رد کردیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه