پرسپولیس و گل‌محمدی در تونل وحشت!

9 روز سرنوشت‌ساز برای شاگردان یحیی

پرسپولیس و گل‌محمدی در تونل وحشت!


​​​​​​​پرسپولیس روزهای بسیار حساسی را پیش روی خود دارد و یحیی گل‌محمدی به خوبی از آن مطلع است. آن‌ها حدفاصل 14 تا 23 آذرماه باید سه مسابقه را به انجام برسانند که می‌تواند تکلیف خیلی از ابهامات را روشن کند و نتایج تیم در این حدوداً 270 دقیقه مشخص می‌کند که آینده یحیی روی نیمکت سرخپوشان تهرانی به چه ترتیبی خواهد بود. الدحیل قطر، هوادار تهران و استقلال تهران سه رقیب پیش روی قرمزپوشان هستند و محل برگزاری هر سه دیدار ورزشگاه آزادی است. 
پرسپولیس ابتدا باید در ورزشگاه آزادی و مقابل دیدگان هواداران خودی به مصاف الدحیل قطر برود. رویارویی با تیمی که در بازی رفت حرفی برای گفتن نداشت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و نماینده ایران در صورت کسب پیروزی دوباره می‌تواند شانس بسیار خوبی برای صعود به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد اما شکست یا توقف در این دوئل، احتمالاً به قیمت حذف از دور گروهی تمام خواهد شد. چهار روز بعد مدافع عنوان قهرمانی لیگ باید از تیم هوادار پذیرایی کند. پرسپولیس در آخرین مصافش با هوادار در ورزشگاه آزادی شکست را پذیرا شد و یحیی اصلاً دوست ندارد بازهم این اتفاق تلخ برایش تکرار شود. بدون شک اما مهیج‌ترین مسابقه پرسپولیس در روز 23 آذر به انجام خواهد شد. جایی که شاگردان گل‌‎محمدی باید برگزارکننده شهرآورد بزرگ پایتخت برابر استقلال باشند. موفقیت دوباره در این بازی بزرگ پرسپولیس را در صدر جدول به استقلال نزدیک خواهد کرد و ناکامی در آن ممکن است کارشان را برای بازگشت به جمع مدعیان بسیار دشوار کند. 
یحیی گل‌محمدی در مقطع دوم حضورش روی نیمکت پرسپولیس چنین شرایط حساسی را تجربه کرده است. او در لیگ قهرمانان آسیای 2020 و پس از شیوع ویروس کرونا که مسابقات را چند ماه تعطیل کرد، باید تیم تغییر پیدا کرده‌اش را به قطر می‌برد تا با یک امتیاز اندوخته از دو بازی ابتدایی مهیای ادامه کار کند. او و شاگردانش اما همه معادلات را به هم ریختند و با بهترین نتایج نه‌تنها از گروه‌شان صعود کردند، بلکه به مسابقه فینال رسیدند و آنجا برابر اولسان هیوندای تسلیم شدند. 
فصل گذشته هم پرسپولیس در هفته بیست‌وسوم، میزبان سپاهان بود اما با گل دیرهنگام محمد کریمی شکست خورد تا با سقوط به رده سوم لیگ، شانس بسیار کمی برای قهرمانی داشته باشد. با وجود این، مدافع اسبق تیم ملی ایران توانست به خوبی تیمش را اصطلاحاً جمع‌وجور کند و به مسابقات بازگرداند. آن‌ها هر هفت بازی باقیمانده‌شان در لیگ را، از جمله برابر استقلالِ آماده ساپینتو، با پیروزی پشت سر گذاشتند تا با توجه به لغزش سپاهان مقابل ملوان، راهی صدر جدول شوند و عنوان قهرمانی را به ارمغان بیاورند.
حالا سرمربی 52 ساله پرسپولیس بازهم در تنگنا قرار گرفته است. تجربه نشان داده او توانایی خروج از بحران را دارد. باید دید یحیی و مردانش در دو بازی حساس برابر الدحیل و استقلال چه عملکردی خواهند داشت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه