نشر اندیشه‌های شهید مدرس یک تکلیف است

در بزرگداشت آیت‌الله مدرس مطرح شد

نشر اندیشه‌های شهید مدرس یک تکلیف است

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مراسم بزرگداشت شهید مدرس(ره) با بیان اینکه تجلیل از شهید مدرس(ره)، تجلیل از خوبی‌ها و ارزش‌هاست، گفت: تفکر و اندیشه‌های شهید مدرس چراغ راه است، بنابراین تبیین تفکر و اندیشه‌های این شخصیت مجاهد از ضروریات جامعه امروزی به‌شمار می‌آید.


به گزارش آستان نیوز، همزمان با دهم آذر، هشتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس(ره) مراسم بزرگداشت یاد و خاطره این شهید مجاهد با حضور خانواده‌های شهدا، اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در جوار زیارتگاه این شهید گرانقدر برگزار شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در این مراسم اظهار کرد: آیت‌الله سید حسن مدرس یک عالم خدمتگزار بود، بنابراین تبیین تفکر و اندیشه‌های این شخصیت مجاهد نیاز جامعه است.
 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی با اشاره به فداکاری شهید مدرس برای عزت و عظمت ایران، گفت: اگر امروز پس از 86 سال از شهادت این عالم ربانی این‌گونه مراسمی در تجلیل و زنده نگه داشتن یاد این شهید برگزار می‌شود، به خاطر تفکر و اندیشه‌نابی است که همواره در تمامی عرصه‌ها چراغ راه جامعه است.
وی با بیان اینکه تجلیل از خدمتگزاران و علما عبادت است، خاطرنشان کرد: ایثار، مقاومت، شهامت، شجاعت، فقه و‌ مقام فقاهت از ویژگی‌های شاخص شهید مدرس است و در حقیقت این شهید گرانقدر مجموعه‌ای از ارزش‌ها را جمع کرده و تجلیل از مدرس به معنای تجلیل از خوبی‌ها و ارزش‌هاست.
این نماینده مجلس با تأکید بر ضرورت نشر و تبیین کتاب‌ها و مقالات مربوط به تفکر و اندیشه شهید مدرس(ره) در جامعه افزود: آیت‌الله مدرس برای عزت و عظمت ملت فداکاری‌های زیادی کرد که نشر تفکر و اندیشه این شهید مجاهد یک تکلیف برای همه ماست.
حجت‌الاسلام تقوی با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مراسم‌ تجلیل، پاسداری از خون شهیدان، زنده کردن راه شهدا و تقویت بنیان‌های اعتقادی شهیدان است، تصریح کرد: شهدا رسالت الهی، دینی، انسانی و اجتماعی خود را به‌خوبی انجام دادند، بنابراین امروز ما باید با الگوگیری از آنان در راستای حفظ راه شهدا در جهاد تبیین حضور داشته باشیم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه راه مدرس در واقع میراث فرهنگی ماست که باید آن را حفظ کنیم، ابراز کرد: ما در برابر نسل آینده مسئول هستیم، چرا که باید برای شناساندن مدرس‌ها به نسل جدید و جوانان تلاش کنیم و در این مسیر اساتید و معلمان در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه موظف هستند برای شناساندن و معرفی مدرس‌ها و امام راحل گام بردارند.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: جوانان ما نیاز به الگو دارند و ما از این شخصیت‌ها و‌ نیروهای برجسته در کشور کم نداریم. مدرس‌ها الگوهایی هستند که می‌توان آن‌ها را به عنوان الگوهای برتر به جوانان معرفی کرد.
مراسم بزرگداشت هشتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت‌الله شهید مدرس با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان کاشمر در سالن اجتماعات آرامگاه شهید مدرس(ره) برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام مهدی احمدی، مدیرعامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید مدرس(ره) گفت: شخصیت شهید مدرس، تداعی‌کننده مبارزه با استکبار و انگلیس است. وی با بیان اینکه زیارتگاه شهید مدرس توسط آستان قدس رضوی بازسازی شده و ملجأ و پناهگاه عموم مردم قرار گرفته، اظهار کرد: به برکت وجود مدفن شهید مدرس(ره) این مجموعه باید پایگاه نشر معارف مبارزه با استکبار باشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه