زهر چشم حماس از اشغالگران

رزمندگان مقاومت در عملیاتی غافلگیرکننده حدود 60 نظامی صهیونیست را از پا درآوردند

زهر چشم حماس از اشغالگران

در ادامه ضربات کاری و سخت رزمندگان مقاومت بر پیکره دشمن اشغالگر در باریکه غزه، گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس اعلام کردند در واکنش به جنایات صهیونیست‌ها توانسته‌اند با انجام عملیاتی منحصر به‌فرد، ده‌ها نظامی اسرائیلی را غافلگیر کرده و حدود 60نفر از آن‌ها را از پا درآورند.


در بیانیه حماس با بیان جزئیات این اقدام آمده است: رزمندگان مقاومت، سحرگاه یکشنبه، پس از رصد محل استقرار ده‌ها نظامی ارتش اسرائیل درون چند چادر در شرق منطقه «جحر الدیک»، در اطراف این چادر سه بمب کار گذاشتند. براساس این بیانیه، ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت محلی، پس از انفجار بمب‌ها، چند تن از نظامیان قسام برای از پا درآوردن نظامیانی که از این عملیات جان سالم به در بردند، به محل انفجار رفته و پس از پایان مأموریت به موضع خود بازگشتند.

اشغالگران عمودی می‌آیند و افقی برمی‌گردند
ارتش رژیم صهیونیستی -تا لحظه تنظیم این گزارش- واکنشی به این بیانیه نشان نداده است. اما در صورت تأیید چنین حمله‌ای، این اقدام می‌تواند در تضعیف روحیه اشغالگران نقش بسزایی داشته باشد و مقامات تل‌آویو را در تصمیم بر ادامه جنگ بیش از پیش زیر فشار قرار دهد. غافل‌گیری نظامیان صهیونیست و وارد کردن چنین ضربه سختی به ارتشی که خود را قدرت برتر در خاورمیانه جا می‌زند در حالی است که نیروهای مقاومت در نزدیک به دو ماه گذشته از جنگ در غزه، خسارات گسترده به صهیونیست‌ها وارد کرده و این رژیم را بیش از پیش رسوا کرده‌اند. به‌طور نمونه، انتشار فیلم‌هایی از انهدام تانک‌های پیشرفته مرکاوا با راکت یاسین 105 و همچنین فندک و کوکتل مولتوف به‌شدت اشغالگران را تحت فشار قرار داده است. 
این حمله حساب شده تنها تلفات اشغالگران در روز گذشته نبود. «کتائب القسام» همچنین ظهر دیروز سه خودرو نظامی و دو تانک رژیم صهیونیستی را در شرق «دیر البلح» و در جنوب 
بیت لاهیا هدف قرار داده و منهدم کردند. رزمندگان مقاومت روز شنبه نیز اعلام کردند یک یگان پیاده دشمن را داخل یک ساختمان در منطقه التوام واقع در شمال غرب غزه در کمین خود گرفتار کرده و دست‌کم ۱۰ نظامی صهیونیست را به هلاکت رسانده‌اند. 
وارد کردن این حجم از تلفات به رژیم اشغالگر آن هم تنها در دو روز، از دست برتر مقاومت در صحنه نبرد و تبدیل غزه به گورستان اشغالگران در صورت تداوم جنگ حکایت دارد. این نوع مبارزه البته به نوعی مشق جنگ حماس از روی دست حزب‌الله نیز تعبیر می‌شود. سیدحسن نصرالله 18دی 1398 در اظهاراتی که بازتاب بسیاری داشت درباره تبعات حضور آمریکایی‌ها در منطقه گفت: وقتی عمودی آمدند و افقی برگشتند خواهند فهمید منطقه و انتخابات را از دست داده‌اند. حال هم وقتی صهیونیست‌ها عمودی به غزه پا گذاشته و در تابوت برگشتند خواهند فهمید قافیه را بدجور به مقاومت و حماس باخته‌اند.

صهیونیست‌ها زیر فشار همه‌جانبه محور مقاومت
رژیم صهیونیستی با هدف حفظ روحیه نیروها و جامعه از هم گسیخته خود، با سانسور گسترده مانع اطلاع‌رسانی دقیق درباره آنچه در جبهه‌های جنگ می‌گذرد، می‌شوند. با این حال، برخی منابع عبری روز گذشته ضمن تأیید حمله گسترده به نظامیان این رژیم، با فرافکنی برای فرار از زیر بار این شکست از نیروهای مقاومت در غزه، نوشتند: بمباران 60سرباز ما در جحر الدیک انتقام ایران به‌‌خاطر دو عضو سپاه پاسداران در سوریه بود که در نتیجه حملات هوایی اسرائیل کشته شدند!
تل‌آویو روز یکشنبه، در ادامه آمار قطره‌چکانی، به کشته شدن دو نظامی دیگرش در نبردهای شمال نوار غزه با نیروهای مقاومت فلسطین اعتراف کرد تا آمار اعلامیِ تل‌آویو از تلفات حمله زمینی‌اش، به ۷۲کشته برسد. این در حالی است که در روزهای گذشته بر دامنه حملات دیگر اضلاع مقاومت به نیروهای اشغالگر هم به‌شدت افزوده شده است. به‌طور نمونه منابع عبری‌زبان از حمله حزب‌الله با موشک هدایت‌شونده کورنت به پایگاه هاردو در مزارع اشغالی شبعا خبر دادند. بنا به گزارش‌ها چهار نظامی صهیونیست در این حمله زخمی شده‌اند. در عراق هم مقاومت اسلامی با چندین موشک، پایگاه اشغالگران آمریکایی در خراب الجیر در عمق سوریه و همچنین پایگاه حریر در اربیل را هدف قرار دادند. از سوی دیگر، آژانس عملیات تجاری دریایی انگلیس  هم مدعی حمله به یک کشتی تحت حاکمیت این کشور در تنگه باب‌المندب در دریای سرخ از مبدأ یمن شد. 

خبرنگار: جاوید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه