چالش حمل کالا به افغانستان در دوغارون

ضرورت تعامل سازنده با افغانستان برای رفع محدودیت‌های ترانزیتی

چالش حمل کالا به افغانستان در دوغارون


احمد زمانیان در پنجمین جلسه کمیسیون حمل‌ونقل، ترانزیت و امور مرزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی اظهار کرد: طی دو الی سه ماهه اخیر شاهد اعتصاب رانندگان افغانستانی در مرز دوغارون برای ورود به ایران بودیم و از سویی، معطلی 20 روزه رانندگان برای ورود به افغانستان اتفاق افتاد؛ موضوعی که تأثیر بسزایی در هزینه‌های حمل‌ونقل داشت و تجار ایرانی را با مشکلاتی از جمله ارسال نشدن به موقع بارهایشان به بازار هدف مواجه کرد.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترانزیت و امور مرزی اتاق خراسان رضوی با بیان اینکه 90درصد افزایش هزینه‌های ناشی از معطلی و توقف ناوگان در مرز دوغارون، ربطی به شرکت‌های ترانزیتی ندارد، تصریح کرد: بخشی از هزینه‌ها خاص منطقه ویژه دوغارون و بخشی از آن مربوط به گمرک و انبارهای عمومی و سوخت است. تنها هزینه‌ای که مربوط به شرکت‌های حمل‌ونقل می‌شود کرایه حمل است که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده آن است. در خصوص میزان کارمزد نیز شرکت‌های ترانزیتی با طرف افغان به تفاهم می‌رسند؛ بنابراین این هزینه نیز یک‌سویه و یک‌جانبه نیست.

2 برابر شدن کرایه حمل کالا تا هرات
وی افزود: متأسفانه کرایه حمل کالا تا هرات دو برابر افزایش یافته که این مسئله برای شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی و صاحبان کالا چالش‌آفرین شده است. در کنار آن، معطلی 20 روزه رانندگان در مرز دوغارون نیز بر مشکلات افزوده است.
زمانیان در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: پس از اعتصابات رانندگان افغان به هزینه‌های دریافت شده در مرز دوغارون، محدودیت‌های فرصت 20 روزه برای ورود رانندگان ایرانی به افغانستان مطرح شد و هم‌اکنون نیز به‌شدت در حال اعمال است. از روزی که شاهد این اتفاق هستیم سازمان‌های ما به جد پیگیر رفع این مسئله‌اند، اما پیگیری‌ها به نتیجه نرسیده است. اتاق مشترک ایران و افغانستان از طریق تعامل با طرف افغان می‌تواند در این خصوص رایزنی کند. یکی از دلایل افزایش کرایه‌های حمل کالاهای ایرانی، همین مسئله اعمال محدودیت‌ها در افغانستان است. این مسئله باید از طریق وزارت امور خارجه به تاجران افغانستان منعکس شود؛ چراکه افغانستانی‌ها نیز از نتایج این مسئله متضرر می‌شوند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه