طرح‌های شورای شهر پیوست مطالعاتی دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد:

طرح‌های شورای شهر پیوست مطالعاتی دارد

عضو شورای شهر مشهد گفت: ما در مدیریت شهری به دلیل سطح تماس بی‌نهایتی که با مردم داریم روز به روز با مسائل جدید و غیرقابل پیش‌بینی مواجه می‌شویم. کاری که باید برای به‌روز بودن خود انجام دهیم ارتباط با بدنه علمی و دانشگاهی است.


مهدی ناصحی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد:  امروز فرصت آن را نداریم که برای حل مسائل از شیوه‌های تجربی استفاده کنیم. به همین دلیل چه در قالب مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر و چه در شورای اسلامی شهر مشهد مهم‌ترین رویکردی که می‌توانیم داشته باشیم ارتباط سامان‌مند با نخبگان، پژوهشگران،  شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌هاست. به همین دلیل برای ارتقای این ارتباط، تحرک جدیدی را در این حوزه آغاز کرده‌ایم. شناسایی مسائل، عمق و راه‌حل‌های آن‌ها تنها از مسیر علم قابل انجام است. داشتن حرکت‌های تصادفی مبتنی بر فرهنگ‌های گذشته، شاید کمکی به حل مسائل نکند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد با اشاره به ۳۱۶ خدمت مدیریت شهری به مردم، اظهار کرد: ما بیشترین سطح تماس را با مردم داریم که هرکدام از این خدمات می‌تواند نارضایتی یا رضایتمندی را در مردم ایجاد کند.
ناصحی با تأکید بر اینکه همه موضوعات ما از بستر رفتارهای علمی و تبادلات علمی امکان‌پذیر است، اضافه کرد: به همین دلیل نمایشگاه پژوهش یک فرصت سالانه برای این است که گروه‌های مختلف علمی دور یکدیگر جمع شده و ضمن برقراری ارتباط با دستگاه‌های اجرایی، بتوانند خط‌مشی‌های آینده خود را برای حل مسائل و مشکلات مردم با یکدیگر هم‌جهت کنند.  
وی گفت: ما به عنوان مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش حدود ۱۲ تفاهم‌نامه با شرکت‌های مختلف امضا کرده‌ایم تا زمینه‌های همکاری را بر اساس یک فرایند روشن پیدا کنیم و ناظر بر آن عملیات کنیم.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه درباره رویکرد مدیریت شهری در حمایت از حرکت‌های علمی، تصریح کرد: ما تقریباً هیچ‌کدام از کارهایمان را در شورای شهر و شهرداری مشهد بدون مطالعات علمی انجام نمی‌دهیم. اداره مطالعات و مرکز پژوهش‌های ما مکلف است هر سیاست و راهبردی را در ازای برگزاری فرایندی تبدیل به یک رویکرد عملیاتی کند. این کاملاً در شهرداری پذیرفته شده است. در این زمینه نقص‌ها و پیچیدگی‌هایی در فرایند و زمان وجود دارد که در حال رفع آن هستیم، اما اصولاً در موضوعات مختلف مدیریت شهری بدون مطالعات علمی کاری انجام نمی‌دهیم و همه طرح‌های ما پیوست مطالعاتی دارد که توسط مشاوران مختلف انجام می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه