سه‌شنبه‌های مهر به زنگ سوم رسید

سومین هفته افتتاح مدارس در مشهد با افتتاح و توسعه یک دبستان در منطقه توس و کلنگ‌زنی یک مدرسه دیگر در روستای بهار به سرانجام رسید

سه‌شنبه‌های مهر به زنگ سوم رسید

ظهر روز سه‌شنبه، چهاردهم آذر، سومین هفته افتتاح مدارس در مشهد با افتتاح و توسعه یک دبستان در منطقه توس و کلنگ‌زنی یک مدرسه دیگر در روستای بهار به سرانجام رسید. 


دبستان شیخ صدوق در توس 55 نخستین مقصد فرماندار مشهد و دیگر مسئولان برای پیگیری افتتاح هفتگی مدارس در مشهد بود. جمعیت بالای دانش‌آموزان در منطقه تبادکان و تراکم زیاد آن‌ها در این مدرسه موجب شده بود برخی کلاس‌های این دبستان با 50 یا 52 دانش‌آموز تشکیل شود که طبیعتاً بر کیفیت آموزش تأثیر می‌گذارد. 
این مدرسه دو شیفته به همت خیرین مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی توسعه یافت و چهار کلاس به تعداد کلاس‌های آن افزوده شد تا دانش‌آموزان بتوانند با آرامش و کیفیت بیشتری تحصیل کنند و هیچ دانش‌آموزی در این منطقه به واسطه کمبود فضای آموزشی از تحصیل بازنماند. 

بهره‌برداری از 700 کلاس درس به همت خیران
معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در افتتاحیه این مدرسه گفت: امسال به خاطر ساخت فضاهای آموزشی، سال پر خیر و برکتی بود. اگر بخواهیم با عدد و رقم بگوییم، حدود 180 پروژه آموزش و پرورش مشتمل بر 700 کلاس درس در سطح استان با همت خیران تقدیم دانش‌آموزان شد.
سعید طاهری ادامه داد: من از گفته‌های وزیر آموزش و پرورش وام می‌گیرم که گفت هر مدرسه یک ایران کوچک و یک امیدستان است. مدارس قوی، ضامن ایران قوی هستند. جهاد همگانی و تلاش خستگی‌ناپذیر مسئولان و خیران برای رفع این دغدغه بسیار ستودنی است. 
پس از آن، فرماندار مشهد گفت: تصور نکنید تنها انسان‌های متمکن می‌توانند در کار خیری چون مدرسه‌سازی شرکت کنند. امروز همه باید همت کنند و ما دست تک‌تک خیران را حتی اگر در ساخت یک کلاس درس مشارکت کرده باشند، به گرمی می‎فشاریم. 

هنوز هم با استانداردها فاصله داریم
محسن داوری افزود: به برکت اقدامات مسئولان جهادی و خیران، هر سه‌شنبه یک مدرسه در مشهد افتتاح می‌کنیم. امروز که شهر ما از کمبود فضای آموزشی رنج می‌‎برد، مسئولان تلاش می‌کنند تا بتوانند بستری برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم کنند. امروز والدینی را دیدم که از تبدیل شدن یک کلاس 55 نفره به 40 نفره، خوشحال بودند هرچند هنوز هم با استانداردها فاصله دارد.
وی تأکید کرد: ما به نهضت افتتاح و کلنگ‌زنی مدارس ادامه می‌دهیم تا دیگر مشکلی با عنوان کمبود سرانه فضای آموزشی در این شهر نداشته باشیم و دغدغه ما فقط تعلیم و تربیت دانش‌آموزان باشد. 
پس از آن کلنگ‌زنی ساخت یک مدرسه 12 کلاسه نیز با حضور فرماندار مشهد، خیران و دیگر مسئولان در روستای بهار آغاز شد. 
داوری در جمع خبرنگاران در توضیح سومین سه‌شنبه‌‌ افتتاح در مشهد بیان کرد: این هفته یک مدرسه چهار کلاسه با زیربنای 160 مترمربع و اعتباری افزون بر 14 میلیارد ریال با مشارکت دولت و خیران محترم در منطقه تبادکان افتتاح شد. 
وی ادامه داد: در سه‌شنبه‌های افتتاح مدارس بنا داشتیم به موازات افتتاح، کلنگ‌زنی یک مدرسه دیگر را نیز در دستور کار قرار بدهیم. در این راستا یک مدرسه 12 کلاسه در روستای بهار کلنگ‌زنی شد. این مدرسه در زمینی به مساحت هزار مترمربع ساخته می‌شود و تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 
داوری در پایان تأکید کرد: در قالب طرح «سه‌شنبه‌های مهر» مقرر شده از هفته پایانی آبان‌ تا انتهای اردیبهشت‌ سال آینده ۲۵ مدرسه، هر هفته در روزهای سه‌شنبه در مشهدالرضا(ع) به بهره‌برداری برسد. به موازات آن، عملیات عمرانی ساخت یک مدرسه دیگر نیز در بخش‌های مختلف شهرستان آغاز خواهد شد تا در بازه‌های زمانی مشخص، شاهد بهره‌برداری از آن‌ها باشیم و روند تأمین سرانه آموزشی مناسب سرعت بگیرد. 

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه