نکونام و خطیر علیه استقلال

مسیر آبی‌ها به ترکستان است

نکونام و خطیر علیه استقلال

پس از آشتی‌کنان نمایشی نکونام و خطیر با پادرمیانی علی دبیر، خیلی‌ها تصور کردند مشکلات عمیق میان مدیرعامل و سرمربی استقلال به طور کامل حل و فصل شده اما حرف‌های تند و تیز جواد نکونام در برنامه دوشنبه شب فوتبال برتر نشان داد نه تنها کدورت‌ها میان این دو برطرف نشده بلکه اوضاع وخیم‌تر از آن چیزی است که هواداران استقلال گمان می‌بردند.


البته جواد نکونام پس از بیانیه عجیب و غریب باشگاه استقلال در خصوص دلایل لغو اردوی تدارکاتی امارات نیز مصاحبه تندی علیه مدیریت باشگاه انجام داد اما این مصاحبه زیر سایه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و نتایج تیم ملی گم شد. حالا در آستانه شروع رقابت‌های لیگ برتر ماجرای اختلاف میان نکونام و خطیر به یکی از چالشی‌ترین اتفاقات فوتبال ایران تبدیل شده است.
محتمل‌ترین مسئله در خصوص تصمیم آنی جواد نکونام برای موضع‌گیری علیه مدیرعامل باشگاه، مخالفت جدی هواداران استقلال بابت تصمیم او برای جذب میلاد فخرالدینی بازیکن سابق استقلال بود، به همین دلیل وقتی وی با هجمه سنگین انتقادات هواداران استقلال مواجه شد، روی خط این برنامه تلویزیونی آمد تا درباره کم کاری‌های تیم مدیریت نکاتی را مطرح کند.
نخستین موضوعی که نکونام درباره آن دست به افشاگری زد، اختلاف میان اعضای هیئت مدیره باشگاه بود تا به این ترتیب نشان دهد علی خطیر نظرات شخصی خود را در این باشگاه اجرا می‌کند. دومین ضربه کاری نکونام به خطیر موضوع عدم تسویه حساب با بازیکنان استقلال بود، در حالی که خطیر در این مدت مدعی شده بود با جذب اسپانسرهای فراوان میزان درآمدزایی باشگاه را ارتقا داده، اما حرف‌های نکونام و اعتراض بازیکنان استقلال به پرداخت نشدن مطالبات، بیانگر این واقعیت است که هیچ یک از مطالبات بازیکنان تاکنون پرداخت نشده است و این می‌تواند استقلال را در مسیر کسب مجوز حرفه‌ای با اشکال جدی مواجه سازد.
مسئله مهم دیگری که نکونام با بیان آن خطیر را به چالش کشید، موضوع بی توجهی به فرایند نقل و انتقالات و تقویت تیم بود، در حالی که سرمربی استقلال مدعی شد مدیرعامل خودش به وی وعده جذب دو ستاره گرانقیمت را داده بود، اما در حال حاضر نه تنها هیچ یک از بازیکنان مدنظر نکونام جذب نشدند، بلکه وی ناچار است به سراغ بازیکنانی نظیر میلاد فخرالدینی برود!
همان‌طور که توقع می‌رفت بلافاصله پس از این اظهارات و افشاگری های نکونام از اتفاقات پشت پرده، هواداران استقلال به تندی به عملکرد خطیر واکنش نشان دادند و با هشتگ اخراج خطیر به سراغ رئیس مجمع باشگاه استقلال رفتند، موضوعی که سبب شد خطیر به مجری برنامه تلویزیونی فوتبال برتر پیغام دهد که هفته آینده با حضور در استودیو این برنامه پاسخ حرف‌های نکونام را خواهد داد.اما نکته تامل برانگیز اینجاست که استقلال نکونام تنها با جذب دو بازیکن و خروج یک بازیکن تأثیرگذار به نام یامگا باید به استقبال رقابت‌های نیم فصل دوم برود، در حالی که رقبای این باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی حضور پررنگی داشتند و به نوعی خود را برای کسب موفقیت بیشتر تقویت کردند، اما نکونام و تیمش مجبور است با کمترین تغییر نسبت به نیم فصل اول به استقبال مسابقات نیم فصل دوم برود.

خبرنگار: سیناحسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه