سردار گل زد، طارمی تماشا کرد

روزگار متفاوت ستاره‌های ایرانی پس از جام ملت‌ها

سردار گل زد، طارمی تماشا کرد

تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا 2023 تا مرحله نیمه‌نهایی پیش‌روی کرد اما در این مرحله، شاگردان امیر قلعه‌نویی شکست 3 بر 2 را برابر تیم ملی قطر پذیرفتند تا به کارشان در این دوره از رقابت‌ها پایان بدهند و حسرت نرسیدن به فینال جام ملت‌ها و کسب چهارمین قهرمانی ایران در این تورنمنت ادامه داشته باشد.


دو ستاره‌ای که هواداران فوتبال در ایران امید زیادی به درخشششان در جام ملت‌های آسیا 2023 و رساندن تیم ملی به عنوان قهرمانی داشتند، سردار آزمون و مهدی طارمی بودند.
آزمون به جز دیدار با فلسطین که در نیمه دوم وارد ترکیب شد و نبرد با هنگ‌کنگ که 90 دقیقه از روی نیمکت مسابقه را نظاره‌گر بود، در سایر دیدارها برای تیم ملی ایران به میدان رفت و توانست در مجموع پنج مسابقه، دو گل بزند و سه بار هم در قامت گل‌ساز درخشید تا مؤثرترین ستاره تیم ملی در جام ملت‌های آسیا 2023 باشد. طارمی برخلاف انتظار، روزهای خوبی را در جام ملت‌های آسیا پشت سر نگذاشت؛ به‌طوری‌که او در این تورنمنت در پنج مسابقه در ترکیب اصلی به میدان رفت، یک‌بار کارت قرمز دریافت کرد و دیدار حساس برابر ژاپن را از دست داد و جمعاً تنها سه بار موفق به گلزنی برای تیم ملی شد که دو گل او برابر امارات بود و گل دیگرش را برابر سوریه از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رساند.
سردار آزمون و مهدی طارمی پس از گذراندن جام ملت‌های آسیا 2023 به رقابت‌های باشگاهی بازگشته‌اند و امیدوارند بتوانند روزهای موفق‌تری را در عرصه باشگاهی تجربه کنند. در صورت نهایی‌شدن قرارداد طارمی با اینتر و تمدید قرارداد آزمون با رم، رقابت این دو ستاره در فصل آینده سری‌آ ایتالیا می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. در اتفاقی جالب‌توجه در حالی‌که پیش از جام ملت‌ها، طارمی گزینه اصلی حضور در ترکیب پورتو بود و آزمون به سختی شانس حضور در ترکیب رم را بدست می‌آورد اما بعد از پایان این تورنمنت، شرایط برای دو ستاره خط حمله تیم ملی ایران تغییر کرده و شرایط برای آزمون در رم 
مساعدتر از وضعیت طارمی در پورتو است!

پاسخ به اعتماد ده‌روسی با گلزنی
آزمون که تا پیش از جام ملت‌های آسیا در 17 مسابقه برای رم در سری‌آ و جام حذفی ایتالیا به میدان رفته بود و یک گل و یک پاس گل در کارنامه‌اش دیده می‌شد، در بازگشت از این تورنمنت با نظر دانیله ده‌روسی، چهار دقیقه فرصت بازی برابر اینتر را بدست آورد و بعد از نیمکت‌نشینی در لیگ اروپا مقابل فاینورد، او در ترکیب اصلی رم برابر فروزینونه قرار گرفت که در اولین حضورش در ترکیب اولیه رم، سردار آزمون توانست در قامت گلزن بدرخشد و یکی از سه گل تیمش را به‌ثمر رساند تا بهترین پاسخ ممکن را 
به اعتماد ده‌روسی داده باشد.

طارمی و نیمکت‌نشینی مطلق پس از 6 سال!
مهدی طارمی در بازگشت از اردوی تیم ملی، 22 دقیقه فرصت بازی برای پورتو مقابل آروکا بدست آورد که نتوانست سد راه شکست 3 بر 2 تیمش شود. بعد از این مسابقه، شاگردان سرجیو کونسیسائو به مصاف استوریل رفتند که در اقدامی جالب‌توجه، کونسیسائو 90 دقیقه طارمی را نیمکت‌نشین کرد و فرصت بازی در اختیار او قرار نداد؛ آن‌هم در حالی‌که در 6 سال اخیر همواره طارمی در قامت بازیکن اصلی و یا یار ذخیره در لیگ برتر پرتغال به میدان رفته بود و بعد از 6 سال تجربه‌ای عجیب و غیرمنتظره را بدست آورد.
ستاره 31 ساله فوتبال ایران در 25 مسابقه‌ای که برای پورتو در فصل جاری (در لیگ برتر پرتغال، لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی و سوپرجام فوتبال پرتغال) به میدان رفته، تنها 6 بار موفق به گلزنی شده و فصل خوبی را در جمع شاگردان کونسیسائو نمی‌گذارند و باید دید در دیدار پیش‌رو مقابل آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا، طلسم عدم حضور طارمی در ترکیب اصلی پورتو می‌شکند یا او همچنان در قامت یار ذخیره کار خود را در جمع شاگردان کونسیسائو پیش می‌برد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه