وظیفه کانون، کاشت بذر ایمان در دل آینده‌سازان ایران است

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور:

وظیفه کانون، کاشت بذر ایمان در دل آینده‌سازان ایران است

تولیت آستان قدس رضوی یکی از مهم‌ترین وظایف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را کاشت بذر ایمان در دل آینده‌سازان کشور دانست.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار مدیرعامل و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور، در سخنانی به اهمیت این کانون در هویت‌سازی و تربیت فکری، ایمانی و رفتاری کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور اشاره و اظهار کرد: هدایت انسان‌ها از عالی‌ترین توفیقات و ارزشمندترین اعمالی بوده که خداوند، آن را رسالت اصلی پیامبران الهی قرار داد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وظیفه هدایت و کاشت بذر ایمان در دل آینده‌سازان کشور بزرگ ایران را برعهده دارد.
وی با اشاره به روایت «عَلَيكَ بِالأْحداثِ فَإنَّهُم أسرَعُ إلى كُلِّ خَيرٍ؛ نوجوانان را درياب كه اين گروه در پذيرش هرخوبى بيشتر شتاب می‌كنند» از امام صادق(ع)، گفت: استعداد و پذیرش خوبی‎ها در کودکان، نوجوانان و جوانان بالاست، از این رو باید دین و ایمان را به مسئله آنان تبدیل کرد؛ به‌طوری‌که نسل آینده کشور برای پذیرش توحید، دین و ایمان احساس تشنگی و نیاز کند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه رسول گرامی اسلام(ص) احساس نیاز به دین، معنویت و اخلاق را در جامعه ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: پیغمبر اکرم(ص) نیازهای صحیح جامعه همچون عدالت، پاکیزگی، امانت‌داری و... را شناسایی و مبتنی بر دین به آن‌ها پاسخ می‌داد؛ از این رو مردم به دین و اسلام گرایش پیدا کردند.
وی افزود: کانون پرورش فکری باید مسئله‌ها و دغدغه‌های کودکان و نوجوانان را شناسایی و مبتنی بر ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی در جهت تقویت روحیه دینی و انقلابی نسل جدید به آن‌ها پاسخ دهد؛ اگر نسل جوان مبتنی بر مسائلش به دین احساس نیاز کند، آنگاه اعتقادات و باورهای دینی در او تقویت و تحکیم می‌یابد و موج تبلیغات سوء دشمنان علیه اخلاق و ارزش‌های الهی و انسانی بی‌اثر خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: در خصوص انتخابات باید این احساس در نسل جوان به وجود آید که حتی یک رأیشان برای امنیت، اقتدار و عظمت کشور و حفظ اسلام مهم است.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اعلام آمادگی در خصوص پذیرش نقطه نظرات و پیشنهادهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رابطه با فعالیت‌های فرهنگی این گروه سنی در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: در آستان قدس رضوی برنامه‌های تربیتی و پرورشی مرتبط با نسل آینده را بسیار مهم می‌دانیم، در همین رابطه رواق کودک در حرم مطهر ایجاد شده تا در فضایی جذاب برای کودکان و در قالب‌های سرگرم‌کننده و با زبان متناسب با سنشان مفاهیم امامت، معارف اهل‌بیت(ع) و زیارت به آن‌ها منتقل شود، همچنین رواق نوجوان در دست آماده‌سازی است.
پیش از سخنان تولیت آستان قدس رضوی حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گزارشی از فعالیت‌های این کانون ارائه و از برنامه‌های مجموعه متبوع خود در شناسایی و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان و برنامه‌ریزی برای تعمیق هرچه بیشتر مبانی اسلامی و انقلابی در نسل آینده کشور سخن گفت و از برنامه‌ریزی‌های جداگانه و تخصصی این کانون با توجه به اقتضائات متفاوت گروه‌های سنی کودک با نوجوانان خبر داد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه