اوسمار مچ  خمز را در سکوت خواباند

کار سخت استقلال در انزلی

اوسمار مچ  خمز را در سکوت خواباند

هفته هفدهم لیگ برتر عصر دیروز با پیروزی پرسپولیس و توقف گل‌گهر آغاز شد و امروز با تلاش استقلال برای تحکیم صدرنشینی ادامه می یابد.


دیدار پرسپولیس و تراکتور در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار شد که پرسپولیسی‌ها ۲ بر صفر حریف خود را شکست دادند. عیسی آل کثیر(۵۷) و مهدی ترابی(۵۹) برای پرسپولیس گل زدند. در شرایطی که باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود پنجره نقل و انتقالات این تیم باز شده اما تلاش برای صادر شدن کارت بازی خریدهای خارجی جدید این تیم به سرانجام نرسید و اوسمار نتوانست از اورنوف و عبدالکریم حسن استفاده کند. هر چند غیبت تماشاگران به خاطر محرومیت پرسپولیس از حضور هواداران، شور و حال ورزشگاه را از بین برده بود، اما دو تیم تلاش کردند با حملاتی که روی دروازه یکدیگر طراحی می‌کردند موقعیت‌هایی را برای رسیدن به گل فراهم کنند اما نتوانستند فرصت های نزدیک به گل فراهم کنند. در نیمه مربیان اما این اوسمار بود که مچ خمز را خواباند. عیسی آل کثیر پس از یک نیم فصل دوری از سرخپوشان به جمع یاران قدیمی برگشت و در شروع نیمه دوم به جای شهاب زاهدی در ترکیب قرار گرفت و در دقیقه ۵۷ گل برتری سرخپوشان را به ثمر رساند. در دقیقه ۵۹ اشتباه خط میانی تراکتور در رساندن توپ به خط حمله فرصت ضد حمله را در اختیار پرسپولیس قرار داد که ترابی موفق شد پاس خوب عالیشاه را به سقف دروازه میهمان بچسباند. تیم تبریزی تلاش زیادی کرد که به بازی برگردد و حداقل یکی از گل ها را جبران کند. در این راستا پاکو خمز چند تعویض هم انجام داد تا تیمش روند هجومی تری پیدا کند اما دفاع کم اشتباه پرسپولیس این فرصت را از آن‌ها گرفت. تیم فوتبال پرسپولیس با این پیروزی ۳۳ امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد تا فاصله اش با استقلال کمتر شود. تراکتور هم که در این فصل نوسان زیادی داشته است فرصت رسیدن به رده سوم را از دست داد و با ۲۸ امتیاز در رده چهارم باقی ماند. گفتنی است علیرضا بیرانوند با دریافت چهارمین کارت زرد از بازی حساس با ذوب‌آهن محروم شد.
اما در سایر بازی ها نساجی مازندران و مس رفسنجان در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با قضاوت «پیام حیدری» به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۳ بر صفر به سود مس به پایان رسید. گل‌های این دیدار را جلال الدین علی محمدی (۱۶، ۵۵) و سجاد شهباززاده (۷۸) برای مس به ثمر رساند. شاگردان نویدکیا با ۱۹ امتیاز در رده دهم باقی ماندند. تیم فوتبال نساجی هم با ۱۱ امتیاز به دلیل تفاضل گل ضعیف‌تر نسبت به صنعت نفت در انتهای جدول قرار گرفت.
استقلال خوزستان و آلومینیوم اراک هم با قضاوت «ایمان کهیش» به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۳ بر ۲ استقلال خوزستان به پایان رسید. در جدول رده بندی لیگ برتر استقلال خوزستان ۱۲ امتیازی شد و به رده چهاردهم صعود کرد و آلومینیوم هم با ۲۵ امتیاز هشتم است. دیدار گل گهر سیرجان و پیکان هم با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

برنامه بازی های امروز
هوادار- شمس آذر قزوین15:00
صنعت نفت آبادان-فولاد16:00
ملوان-استقلال17:15

برچسب ها :
ارسال دیدگاه