رقابت هزار و 100 نفر از خانواده سپاه در مسابقات سراسری قرآن کریم

در نشست خبری سیزدهمین مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده سپاه پاسداران در مشهد مطرح شد

رقابت هزار و 100 نفر از خانواده سپاه در مسابقات سراسری قرآن کریم

معاونت امور خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم، هزار و 100 نفر از خانواده سپاه پاسداران شرکت دارند و به رقابت می‌پردازند.حجت‌الاسلام کاظم زنگنه، چهارشنبه ۲ اسفند در نشست خبری سیزدهمین مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده سپاه پاسداران در مشهد ضمن تبریک ایام و اعیاد شعبانیه گفت: در میان نیروهای مسلح، تنها سپاه پاسداران است که در حوزه خانواده معاونت دارد و رسالت سنگینی را در این امر به دوش می‌کشد. خود واقفید که خانواده سنگ بنای جامعه است. تربیت یک جامعه از خانواده آغاز می‌شود. از این رو مأموریت ما در این معاونت، تعالی و صیانت از خانواده است.
وی ادامه داد: آموزش‌های عمومی و تخصصی قرآن به صورت حضوری و غیرحضوری، تربیت مربی قرآن، شناسایی و اعتلای نخبگان قرآنی، برگزاری هیئت‌ها و محافل انس با قرآن کریم، آموزش قرآن برای فرزندان ۴ تا ۶ سال در دارالقرآن و همچنین برگزاری مسابقات قرآنی که سیزدهمین دوره آن به زودی آغاز خواهد شد، از جمله اقدام‌های صورت گرفته در حوزه قرآن کریم است.
معاونت امور خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه این مسابقات به معنای رقابت در امر قرآن نیست، گفت: برگزاری مسابقات برای این است که افرادی به قله راه پیدا کنند و دیگران نیز به این واسطه وارد دشت وسیع قرآن بشوند. همه کسانی که در زمینه قرآن فعالیت می‌کنند و در این عرصه حضور دارند، جزو برندگان هستند و به جایگاه معنوی خود رسیده‌اند.
زنگنه افزود: امسال مسابقات مقدماتی را در میان خانواده‌های تمام نیروهای سپاه پاسداران؛ از جمله بسیج، سپاه قدس، نیروی زمینی، هوایی و دریایی، سپاه‌های استان و رده‌های هم‌تراز برگزار کردیم. در این مرحله نزدیک به ۱۲ هزار نفر شرکت کردند که از این تعداد، ۶ هزار و ۸۰۰ نفر به بخش نیمه‌نهایی راه یافتند. در بخش نهایی نیز هزار و 100 نفر پذیرفته شدند. محل برگزاری مسابقات در مرکز آموزشی تخصصی بسیج امام رضا(ع) در مشهد است و اختتامیه مسابقات نیز روز ۹ اسفند در مجتمع آیه‌ها برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در مسابقه، خانواده سپاه پاسداران هستند، اظهار کرد: در این مسابقات همسران پاسدار، دختران و پسران پاسدار در دو بخش زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به رقابت می‌پردازند. حفظ قرآن در سه بخش ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل، بخش تحقیق، ترتیل و مفاهیم سطح یک و سطح ۲ و بخش اذان ویژه پسران، حوزه‌ها و شاخه‌های مختلف مسابقات سراسری قرآن کریم است. در هر رشته سه نفر از همسران پاسدار، سه پسر و سه دختر پاسدار به عنوان برگزیده مسابقات انتخاب می‌شوند. برای قدردانی از برگزیدگان، جوایز مادی و معنوی در نظر گرفته می‌شود.
زنگنه تأکید کرد: آنچه موجب شده جامعه ما در بعضی موارد دچار اتفاقات ناگوار و انحرافات شود، فاصله‌ای است که میان ما و قرآن افتاده است. باید با روش‌های مختلف به قرآن نزدیک شویم و این فاصله را از میان برداریم.

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه