انتخابات؛ عمل صالحی که مهلت اعاده و قضا ندارد 

بیانیه پنج تن از علمای اَعلام مشهد مقدس برای دعوت مردم به شرکت در انتخابات یازدهم اسفند

انتخابات؛ عمل صالحی که مهلت اعاده و قضا ندارد 

به گزارش قدس خراسان، در آستانه انتخابات 11 اسفند ماه سال جاری، پنج تن از علمای مشهد در بیانیه‌ای خواستار شرکت مردم در این انتخابات شدند. متن بیانیه علمای مشهد در خصوص انتخابات به این شرح است:


بِسم‌اللّه الرَّحمن‌ الرَّحیم
«إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها وَإِذا حَکَمتُم بَینَ النّاسِ أَن تَحکُموا بِالعَدلِ ۚ إِنَّ اللَّهَ نِعِمّا یَعِظُکُم بِهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ کانَ سَمیعًا بَصیرًا»

با توجه به فرارسیدن موسم انتخابات، همزمان برای تعیین وکلای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، نکات ذیل به آگاهی ملت شریف ایران می‌رسد:

الف) این انتخابات، تجسم حق یکایک مردم در وضع مقررات حاکمیت و تعیین شخص حاکم در اسلام است و علاوه بر آن، مصداق تکلیف مؤمنان در تعاون بر اقامه حق و برّ و تقوا و از اعمال صالحی است که مهلت اعاده و قضا ندارد. مردم عزیز و فداکار ما بدانند که مطالبه‌ ما از مسئولان به خصوص نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی بر جای خود باقی است؛ اما از آنجا که دشمنان اسلام و ایران، به تضعیف توان و همبستگی داخلی و تضعیف اقتدار خارجی کشور طمع بسته‌اند، بایستی با مشارکت در انتخابات، خیال خام بدخواهان ملت را نقش بر آب کرد و کشور امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه را در برابر آسیب‌ها و هجمه‌ها علیه اسلام و ایران بیمه کرد.
ب) ۴۵ سال از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی می‌گذرد و کمتر انسان منصفی است که سال‌های قبل از انقلاب اسلامی را درک کرده باشد و امروز به رشد و پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف اذعان نکند. هموار کردن مسیر پیشرفت کشور آنچنان که ملت شریف ایران سزاوار آن هستند و برطرف کردن ضعف‌ها، نیازمند متخصصانی متعهد برای امر خطیر قانون‌گذاری و نظارت بر آن است. لذا جمعیت عظیم مؤمنان کشور بررسی و پرس‌وجو برای انتخاب اصلح را وظیفه خود بدانند.
ج) ضمن توصیه نامزدهای محترم و حامیان آن‌ها به رعایت اخلاق و انصاف، امیدواریم این انتخابات را رقابتی برای خدمت و انتخاب اصلح بدانند و مراقب این حدیث منقول از حضرت ختمی‌مرتبت(ص) باشند که: هر کس جلودار امور مسلمین شود در حالی که می‌بیند در میان آنان کسی شایسته‌تر از او وجود دارد، به خدا و پیامبر و مسلمانان خیانت کرده است[۱]. 
د) از برگزیدگان مردم در پایان انتخابات، انتظار می‌رود ضمن رعایت تقوا و ملاحظه منافع عامه مردم، با استفاده از مشورت دائمی با متخصصان و گزارش مستمر و شفاف به مردم و نخبگان، به وعده‌های خود جامه عمل پوشانده و در صورت عدم امکان تحقق وعده‌ها، علل و عوامل آن را صادقانه با ولی‌نعمتان خود در میان گذاشته و راه چاره بجویند.
از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم عزت ملت ایران را که برآمده از انقلاب اسلامی به رهبری داهیانه امام راحل عظیم‌الشأن و حاصل ایثار شهدا، جانبازان، آزادگان و خادمان و خانواده‌های فداکار است، از گزند دشمنی‌ها و انحرافات، مصون و محفوظ نگاه دارد و طول عمر باعزت به رهبری عزیز و فرزانه و مزید توفیق به همه خادمان ملت، عنایت فرماید. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

مشهد مقدس، جوار حرم مطهر رضوی علیه آلاف التحیة و الثناء

۷ اسفند ۱۴۰۲ هجری شمسی؛ برابر با ۱۶شعبان‌المعظم ۱۴۴۵ هجری قمری

سید حسن مرتضوی شاهرودی
مصطفی اشرفی شاهرودی
رجبعلی رضازاده
سید جعفر سیدان
مهدی مروارید 

[۱] . مَنْ تَقَدّمَ علی المسلمین و هو یری أنَّ فیهم مَنْ هو أفضل منه، فقد خان الله و رسوله و المسلمین. الغدیر ج ۸ ص ۲۹۱

برچسب ها :
ارسال دیدگاه