شهروندان می‌توانند تا 20 میلیون خرید اعتباری انجام دهند

شهروندان می‌توانند تا 20 میلیون خرید اعتباری انجام دهند

مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صمت با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره از خرید اعتباری شهروندان تا سقف 20 میلیون تومان خبر داد.


محمدحسین قمری گفت: چه در نمایشگاه‌های بهاره و چه در حدود ۲۷ هزار فروشگاهی که برای فروش شب عید نام‌نویسی کرده‌اند مردم با اعتبارسنجی از طریق بانک‌ها می‌توانند در اسفند ماه خرید و پول را در اردیبهشت ماه پرداخت کنند. این خرید اعتباری تا سقف ۲۰ میلیون تومان (نفری) بدون ضامن، سود و وثیقه است و صرفاً با اعتبارسنجی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه فعلاً بانک تجارت، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و یک مجموعه اعتباری آنلاین مسئولیت اعتباردهی به متقاضیان را بر عهده گرفته‌اند، افزود: ۶ تجارت‌یار پرداخت اقساط را تضمین کرده و ۳۰ هزار فروشگاه جدید هم که اغلب فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ هستند به این طرح اضافه خواهند شد.
مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صمت گفت: سود اعتبار این طرح برای مردم صفر درصد است و بانک تجارت ضمانت‌کننده اعتبار ۲۰ میلیون تومانی پس از اعتبارسنجی است و هیچ ‌گونه چک و سفته‌ای برای ضمانت نیاز نیست. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی با ضمانت الکترونیکی و به صورت اقساط ۶ ماهه به متقاضیان می‌دهد.
وی افزود: مردم می‌توانند برای دریافت اعتبار به بخش خریدارها در سامانه eidtaeid.ir مراجعه کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه