اعلام جزئیات حراج سکه‌ و عرضه سکه‌های بدون تاریخ 

اعلام جزئیات حراج سکه‌ و عرضه سکه‌های بدون تاریخ 

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: عرضه سکه طلا در مرکز مبادله ایران از روز یکشنبه 13 اسفند ماه 1402 و از طریق سامانه طلای مرکز مبادله که آدرس آن متعاقباً اعلام خواهد شد آغاز می‌شود و عموم مردم می‌توانند در حراج مذکور شرکت کنند.


علی سعیدی افزود: آگهی عرضه سکه‌های طلای مرکز مبادله، دو روز پیش از عرضه در سایت این مرکز به نشانی www.ice.ir منتشر می‌شود و از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم می‌رسد. در فرایند خرید سکه طلای بهار آزادی، متقاضی خرید سکه طلا برای شرکت در حراج ابتدا باید از طریق سامانه اینترنتی نام‌نویسی کرده و اطلاعات هویتی برای احراز هویت را ثبت کند. متقاضی خرید همچنین باید یکی از شعب منتخب بانک ملی را برای دریافت فیزیکی سکه طلا در استان مورد نظر انتخاب کند.
در طول این دو روز، متقاضی باید معادل تعداد سفارش مورد نظر متناسب با قیمت پیشنهادی خود را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه، به حساب اعلام شده واریز کند.
سعیدی در ادامه گفت: سکه طلا در حراج براساس اولویت‌بندی از بالاترین اولویت قیمت به پایین‌ترین اولویت و متناسب با مقدار عرضه به متقاضیان تخصیص داده می‌شود. وضعیت تخصیص سکه طلا از طریق پیامک به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود.
مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: برنده حراج سکه طلا می‌تواند برای تحویل فیزیکی سکه خود از شعبه منتخب، پس از تخصیص به مدت هفت روز کاری بعد مراجعه کند. در صورت تأخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی به مدت هفت روز کاری دیگر می‌تواند با پرداخت هزینه نگهداری، سکه خود را تحویل بگیرد.
سعیدی اظهار کرد: عدم مراجعه متقاضی برای دریافت سکه در مهلت مقرر به فسخ معامله منجر خواهد شد و وجوه واریزی پس از کسر هزینه‌‌های عملیاتی به متقاضی عودت داده می‌شود

برچسب ها :
ارسال دیدگاه