۱۲ تن مواد غذایی فاسد در طرح نوروزی غرب خراسان معدوم شد

۱۲ تن مواد غذایی فاسد در طرح نوروزی غرب خراسان معدوم شد

مدیر گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بازرسان بهداشت محیط این دانشگاه از ۱۵ اسفند پارسال تا ۲۵ فروردین امسال بیش از ۱۲ هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته را در ۶ شهرستان زیر پوشش در غرب خراسان رضوی ضبط و معدوم کردند.


به گزارش ایرنا، هادی کرابی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در همین بازه زمانی ۱۳۸ مورد از اماکن عرضه مواد غذایی نیز به دلیل نواقص بهداشتی و بی‌توجهی در رفع این نواقص مهر و موم شدند.
وی به افزایش ۲۳۰ درصدی پوشش بازرسی‌های دانشگاه در طرح سلامت نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: در مدت زمان اجرای طرح، بازرسان بهداشتی بیش از ۲۳ هزار مورد بازرسی را از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی، مراکز و اماکن بین‌راهی و پایانه‌های مسافربری انجام دادند که در این مأموریت‌ها ۵۲ بازرس در قالب ۳۲ گروه وظیفه نظارت بر وضعیت مراکز و اماکن را به انجام رساندند.
کرابی بیان کرد: با تجهیز بازرسان بهداشت به وسایل قابل حمل بررسی بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی، حدود ۲۴ هزار مورد سنجش و نمونه‌برداری از ۵۴۰ مورد آب و مواد غذایی مشکوک انجام شد.
وی افزود: در قالب طرح سلامت نوروزی حدود هزار و ۶۰۰ مورد اقدام قانونی علیه متخلفان بهداشتی این منطقه صورت گرفت که به تعطیلی ۱۳۸ مکان انجامید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه