۴۵ درصد زمین‌های کشاورزی خراسان شمالی سنددار شدند

۴۵ درصد زمین‌های کشاورزی خراسان شمالی سنددار شدند

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: این استان دارای ۳۹۳ هزار هکتار عرصه کشاورزی بوده که تاکنون برای ۱۷۷ هزار و ۲۴۱ هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۴۵ درصد کل بخش کشاورزی استان سند صادر شده است.


حسن ایزانلو در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: تا پیش از سال ۱۴۰۰ تنها برای ۴۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان سند صادر شده بود که در دولت سیزدهم سه برابر سال‌های گذشته برای بخش کشاورزی سند صادر شد. همچنین استان دارای یک‌هزار و ۳۶۸ پلاک رفع تداخلات شناسایی شده بود که ۳۶۵ پلاک از سال 1394 تا ۱۴۰۰ رفع تداخل شد؛ اما در سه سال گذشته تاکنون یک‌هزار و 3 پلاک رفع تداخل شده که به نوعی بیشترین اقدامات در این خصوص در دولت سیزدهم صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد پلاک‌های شناسایی شده استان رفع تداخل شده‌اند، گفت: خراسان شمالی در این خصوص پس از استان سمنان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.
ایزانلو خاطرنشان کرد: صدور سند کشاورزی از سال ۱۳۱۰ شروع شده بود؛ اما به دلیل مشکلات مختلف از جمله نبود امکانات فنی محقق نشد و دولت سیزدهم برنامه‌ریزی کرده که این مهم را ۱۰۰درصد اجرایی کند. کل مساحت استان
 ۲ میلیون و ۸۰۰هزار هکتار بوده که مساحت پلاک‌های مشمول رفع تداخلات، ۲ میلیون و ۳۶۹ هزار هکتار است که به صورت کامل رفع تداخل شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه