سیل مشهد، شهردار را تا مرز استیضاح کشاند

یکصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برگزار شد

سیل مشهد، شهردار را تا مرز استیضاح کشاند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در آغاز یکصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی بهبازدید اخیر جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از پروژه ساخت خطوط 2 و 3 قطارشهری مشهد اشاره کرد و گفت: نیروهای متخصص، توانمند و جوان ما، شبانه‌روز برای پیشبرد و تکمیل این پروژه، به ویژه فاز یک خط 3 در حال تلاش هستند و زیر پوست شهر، هزاران کارگر روزانه مشغول فعالیت بوده که زحمات آن‌ها را ارج می‌نهیم.


حسن موحدیان  تصریح کرد: فاز یک خط3  از پایانه مسافربری تا میدان شهدا در پایان تابستان بهره‌برداری می‌شود و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ایستگاه «سلامت» خط 2 هم تکمیل می‌شود. افزون بر این، هفته گذشته شاهد بهره‌برداری از بیش از 30 پروژه شهری در منطقه 3 شهرداری بودیم.

تذکرات اعضای شورا به شهردار مشهد و پاسخ او
در این جلسه شهردار مشهد در خصوص موضوع اقدامات شهرداری در پیشگیری از سیلاب پس از صدور هشدار هواشناسی خراسان رضوی در اردیبهشت ماه ملزم به پاسخ‌گویی شد که اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از ارائه توضیحات او قانع نشدند و قرار شد تا اعلام گزارش سیل مشهد، استیضاح منتفی شود.
مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری، مشارکت‌ها و مسکن شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به افتتاح مجدد پل شهید میرزایی خطاب به شهردار گفت: دلیل افتتاح دوباره پروژه‌ها چیست؟ به جای اینکه پروژه‌ای را دو یا سه بار افتتاح کنید، پروژه جدید افتتاح کنید.
در ادامه حسین علوی‌مقدم، رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تذکری اظهار کرد: برای کمپ ورزش شهدای شهرداری که بدون هماهنگی با شورا نام آن را تغییر دادید، زمانی که ما دغدغه داشتیم شما کجا بودید؟ بار اول قرار بود برای افتتاح این کمپ وزیر ورزش حضور پیدا کند که منتفی شد اما بار دوم نباید با اعضای شورا هماهنگ می‌کردید؟
موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در تذکری در خصوص انتصاب‌ها عنوان کرد: بسیاری از مدیران در مجموعه شهرداری با حکم سرپرستی مشغول فعالیت هستند که این سرپرست انگیزه ندارد، در نتیجه ارائه خدمات به کندی انجام می‌شود.
شهردار مشهد نیز در ادامه به سؤالات اعضا در حوزه‌های مختلف پاسخ داد و در خصوص اقدامات برای سیل مشهد اظهار کرد: ما 62 اردیبهشت‌ماه در تمام مراحل تنها بودیم، اما مدیریت کردیم و در 92 اردیبهشت‌ نیز همان حادثه و بدتر رخ داد، اما زودتر مدیریت شد؛ زیرا همه دستگاه‌ها کمک کردند. 
62 اردیبهشت حادثه  میدان انقلاب در مدت 41، 51 ساعت و در مرحله دوم ظرف ۶، ۷ ساعت جمع شد. 
محمدرضا قلندر شریف همچنین به نقش فرمانداری و آب‌منطقه‌ای در بحران  سیل مشهد اشاره و فرایند اقدامات را تشریح کرد.

تشریح مصوبات
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در پایان یکصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، به تشریح این جلسه و مصوبات آن پرداخت و گفت: لایحه نام‌گذاری تعدادی از معابر به نام شهدای گرانقدر در دستور کار قرار گرفت که به تصویب رسید.
 موسی‌الرضا حاجی‌بگلو افزود:  لایحه ساخت و بازنگری طرح پهنه غربی چهل‌بازه و قلعه وکیل‌آباد نیز مطرح و مقرر شد شهرداری از طریق فراخوان عمومی (مناقصه) اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه