رئال در جام جهانی باشگاه‌ها شرکت نمی‌کند

شوک به سبک سرمربی رئال مادرید

رئال در جام جهانی باشگاه‌ها شرکت نمی‌کند

کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید مدعی شد آن‌ها در جام‌جهانی باشگاه‌ها شرکت نمی‌کنند. سرمربی رئال مادرید در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی «ایل جورناله» گفت: «فیفا باید آن را فراموش کند. بازیکنان و باشگاه‌ها در جام‌جهانی باشگاه‌ها شرکت نخواهند کرد.


ارزش هر بازی رئال مادرید 20 میلیون است و فیفا می‌خواهد برای تمام تورنمنت چنین رقمی به ما بدهد. بقیه باشگاه‌ها هم مثل ما این دعوت را رد می‌کنند!». مسابقات قرار است از 15 ژوئن تا 13 ژوئیه 2025 با حضور 32 تیم برگزار شود و باشگاه‌ها در حال حاضر بر سر پاداش‌ها و حقوق این مسابقات در حال مذاکره هستند. رئال در حالی شرکت در این رقابت‌ها را رد کرده که به‌تازگی بحث چالش هفت‌گانه این تیم مطرح شده بود. چالش جدید رئال یافتن گنجی است که تاکنون هیچ‌کس نتوانسته آن را کشف کند. 
مارکا هفته پیش نوشته بود، رئال مادرید نه تنها به فتح لیگ قهرمانان جدید که فرمت آن از فصل بعد تغییر می‌کند، توجه دارد که می‌خواهد فصل بعد به هفت‌گانه برسد. این مأموریت با شروع سوپرجام اروپا در 14 آگوست، در ورشو برابر آتالانتا شروع خواهد شد.
مرحله بعدی ماراتن، 18 دسامبر (27 آذرماه) با بازگشت جام بین قاره‌ای است. سپس سوپرجام اسپانیا که در عربستان برگزار می‌شود، رقابتی که رئال قهرمان فعلی آن است. جام حذفی و لالیگا دیگر چالش‌های رئال هستند.
چالش بزرگ سال بعد بین ماه‌های ژوئن و جولای و با جام باشگاه‌های جهان آغاز می‌شود. تورنمنتی با حضور 32 باشگاه بزرگ دنیا در آمریکا. اگر رئال در 6 جام قبلی قهرمان شده باشد، در اواسط جولای 2025 و با قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها به هفت‌گانه خواهد رسید.
آنچلوتی درباره وضعیت مودریچ و کروس گفت: «لوکا الگوی کیفیت و حرفه‌ای بودن است. متأسفانه کروس تصمیم گرفت خداحافظی کند و به عنوان یک آلمانی پای تصمیمش می‌ایستد اما او به زندگی در مادرید ادامه خواهد داد. به او گفتم اگر پاییز نظرش را تغییر داد، کافی است زنگ بزند تا دوباره شروع کنیم».

طرفداری از اینتر در نوجوانی
آنچلوتی که به بهانه تولد 65 سالگی‌اش مصاحبه می‌کرد، گفت: «در کودکی اگر درباره یک فرد 65 ساله صحبت می‌کردند، می‌گفتم او پیر است اما حالا به فرزندانم هشدار داده‌ام! من پیر نیستم و گذشت این سال‌ها را حس نمی‌کنم.» او درباره اینکه چطور در نوجوانی طرفدار اینتر شد، گفت: «پسرعمویم از میلان برگشته بود و به من یک پیراهن اینتر هدیه داد. پس من طرفدار اینتر شدم. ساندرو ماتزولا یک بازیکن رویایی بود و الگوی من نام گرفت. من به بونینسنیا هم علاقه داشتم».
آنچلوتی درباره علاقه‌ فعلی‌اش به میلان و رئال مادرید گفت: «مادرید ویژه است. میلان در قلب من قرار دارد چرا که آنجا هم بازیکن و هم مربی بودم و بخش بزرگی از زندگی حرفه‌ای‌ام آنجا گذشت. رئال رئال است، چه چیز بهتری می‌تواند وجود داشته باشد؟ اینجا به تاریخ فوتبال احترام می‌گذارند. عکس تمام بازیکنان قدیمی را می‌توانید در مرکز تمرینی ببینید».

کلوپ، شبیه ساکی
مربیان در هفته‌ها و ماه‌های گذشته شرایط عجیبی داشته‌اند. کلوپ کنار کشید، آلگری برکنار شد، مورینیو به ترکیه رفت و ساری و تودور استعفا کردند. آنچلوتی درباره این اتفاقات گفت: «این شرایط درباره شغل ما همیشه وجود داشته اما مورد کلوپ خاص بود. فشار مداوم، حجم مسئولیت‌ها که بار مضاعفی را وارد می‌کند و وسواس فکری به شما غلبه می‌کند. البته من شور و هیجان نسبت به فوتبال و این حرفه را همچنان دارم. بعد از تجربه اورتون از رادار خارج شدم و من را تمام‌ شده و پیر می‌دانستند. بعدها در ناپولی هم این اتفاق تکرار شد!».
او در پیش‌بینی‌اش از یورو 2024 گفت: «کنجکاوم آلمان را در خانه ببینم. آن‌ها تیم جالبی دارند. ایتالیا بعد از قهرمانی دوره قبل نتوانست تغییرنسل موفقی داشته باشد. پس نمی‌دانم شانس این تیم چقدر خواهد بود».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه