printlogo


برق‌رسانی به معادن «پروده طبس» تا پایان سال

طرح برق‌رسانی به معادن پروده طبس تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود. مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی گفت: در  خراسان جنوبی در بخش زیرساختی، ۱۳۰میلیارد تومان قرارداد برق‌رسانی در حال اجرا داریم. داریوش دیودیده افزود: ازجمله این طرح‌ها، برق‌رسانی به معادن پروده طبس است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی همچنین بیان کرد: طرح برق‌رسانی نهبندان به شاهکو با ۱۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از دیگر پروژه‌هاست که بخش زیادی از تجهیزات خریداری و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
به گزارش صداوسیما، دیودیده در ادامه تصریح کرد: برای پروژه خط ۲ مدار ۲۰کیلوولت معدن غنی‌آباد، پیمانکار تعیین و تجهیز کارگاه انجام شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تابستان آینده به بهره‌برداری برسد.
مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی با بیان اینکه مطالعات طرح برق‌رسانی به معادن خضراء در درح تا اوایل تابستان سال آینده به اتمام می‌رسد، افزود: مطالعات پست برق شاهکوه- هیرد نیز در حال انجام است و تا پایان امسال تکمیل می‌شود.