printlogo


آیت‌الله علم الهدی: غیرت دینی ضامن حکمرانی دینی است

امام جمعه مشهد ضامن حکمرانی دینی در کشور را وجود غیرت دینی در جامعه عنوان کرد.
به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه ۲۴دی‌ماه مشهد مقدس در حرم امام رضا(ع) بیان کرد: روز نوزدهم دی سرآغاز یک حرکت زنجیره‌ای در کشور است؛ بساط یک نظام و حکومتی که برای خودش ۲هزارو۵۰۰ سال سابقه تاریخ قائل بود نابود شد.
وی متذکر شد: آن قدرت به خاطر پوچی و تهی بودن و مالامال از فساد، جنایت و نفرت عمومی شکست خورد. مردم یک چیز داشتند و آن غیرت دینی بود، حمایت و امداد الهی را از غیب داشتند و پیروز شدند. 
آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این موضوع که رهبر انقلاب در روز ۱۹ دی امسال روی دو نکته «غیرت دینی» و «مقصد؛ جنگ نرم» تأکید داشتند، اضافه کرد: غیرت دینی این است که ما سه چیز را در زندگی تحمل نکنیم: «ضعف و ناتوانی اسلام»، «دشمنی خدا» و «سقوط ارزش‌ها».
وی افزود: نقد در این مملکت آزاد است و باید نقد شود، این درست نیست بنده حرف بزنم کسی نقد نکند و بگویم هرچه گفتم درست است، کسانی که نقد می‌کنند حواسشان باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند بهانه به دست دشمن بدهند، از طریقی نقد شود که دشمن استفاده نکند و نظرش را نیز کاملاً اعلام کند.