printlogo


کمربندی گناباد طرحی با ۲۰ سال بلاتکلیفی!

ساخت جاده کمربندی در حاشیه شهرها علاوه بر ممانعت از ورود خودروهای عبوری به‌ویژه وسایل نقلیه سنگین به خیابان‌های شهر و پیشگیری از سوانح رانندگی احتمالی، سبب کاهش آلودگی هوای تنفسی شهروندان می‌شود. گناباد جنوبی‌ترین شهرستان خراسان رضوی و نقطه ورودی و خروجی این استان به سمت استان‌های خراسان جنوبی، سیستان‌وبلوچستان، کرمان، یزد و مناطق مرکزی کشور است که این موقعیت سبب شده روزانه تعداد زیادی از خودروهای سواری و سنگین از مسیرهای این شهرستان تردد کنند.
طرح ساخت جاده کمربندی گناباد از بیش از ۲۰ سال پیش مطرح بوده، اما به دلیل مشکلات مختلف به‌خصوص کمبود اعتبارات و وجود املاک معارض در مسیر اجرای طرح، باوجود اهمیت بسیار احداث آن، بلاتکلیف مانده است که می‌طلبد مسئولان مربوط در سطوح شهرستانی و استانی برای رفع این مشکل شهروندان گنابادی همت کنند.
عبور وسایل نقلیه سنگین از داخل معابر شهری گناباد که عمدتاً عرض مناسبی ندارند دردسرساز شده و حوادث و خطرات زیادی را متوجه شهروندان کرده و موجب وارد آمدن خسارت‌های زیادی به زیربناهای این شهر شده است. عضو شورای اسلامی شهر گناباد گفت: طرح کاهش عرض کمربندی هنوز در کمیسیون ماده 5 استان در دست بررسی است .
مهران حسین‌زاده گفت: براساس طرح تفصیلی، بخش ناچیزی از طرح ساخت جاده کمربندی گناباد اجرا شده ولی به دلیل بروز مشکلات متعدد ازجمله وجود معارضانی در طول مسیر، متوقف شده که توجه بیشتر مسئولان نسبت به سرعت‌بخشی در تصویب این طرح در کمیسیون ماده 5 استان خراسان رضوی ضروری است.