printlogo


به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی و با مشارکت خیران در روز مادر اعلام شد
رهایی ۱۸ بانوی دربند تا دهه فجر
با مشارکت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی و خیران نیک‌اندیش و به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز مادر، از امروز تا دهه فجر ۱۸ مادر نیازمند از زندان‌های سراسر کشور آزاد خواهند شد تا تعداد کل مادران رها شده از بند با اجرای طرح حمایتی «نذر امام» به ۳۰ نفر برسد.

به گزارش آستان نیوز، از دهه آخر ماه صفر امسال طرحی با نام «نذر امام رضا(ع)» در مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی آغاز شد که هدفش آزادسازی زنان و مادران نیازمند زندانی جرایم مالی و غیرعمد است.
در این طرح که به همت بنیاد کرامت رضوی و با بهره‎مندی از مشارکت‌ کانون‌های خدمت رضوی در استان‌ها و نیات خیران، اجرایی شده تا دیروز که سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر بود، زمینه آزادسازی ۳۰ نفر از زنان و مادران دربند محکومیت مالی از سراسر کشور فراهم شده است.
آزادی ۱۲ زندانی با کمک کانون‌های خدمت رضوی
فاطمه دژبرد، رئیس مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی در این‌باره می‌گوید: اجرای این طرح با مشارکت خادمیاران رضوی فعال در کانون‌های خدمت بانوان و خانواده سراسر کشور و کمک‌های نیکوکاران و خیران تقویت شده و تا به امروز، که روز میلاد فاطمه اطهر(س) است، ۱۲ مادر زندانی با مشارکت این کانون‌ها آزاد شده‌اند.به گفته دژبرد، این حرکت با تداوم کمک‌های مردمی، نذورات و همچنین همراهی ستاد دیه برای پرداخت نیمی از دیون زندانیان جرایم غیرعمد، تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

آغاز فرآیند آزادی ۱۸ مادر در بند 
برگزاری جشن گلریزان نیز یکی دیگر از مسیرهای پیش‌بینی شده در طرح «نذر امام» برای آزادسازی این زندانیان بوده است.
دژبرد در این باره اظهار کرد: با جشن گلریزانی که همزمان با شب ولادت حضرت زینب(س) و در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد، خیران نیک‌اندیش ۶۰ میلیارد ریال برای آزادسازی این زندانیان کمک کردند و پس از طی مراحل پایش و شناسایی مادران دارای اولویت، که با همکاری سازمان زندان‌ها انجام شد، روند آزادسازی ۱۸ بانوی دربند به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شده و تا دهه فجر ادامه خواهد داشت.
با آزادی این ۱۸ مادر، تعداد کل مادران رها شده از بند با اجرای طرح «نذر امام» به ۳۰ نفر خواهد رسید و با مشارکت بنیاد کرامت رضوی و همه خیران و نیکوکاران سراسر کشور، روز به روز تعداد مادران طرح پوشش این طرح بیشتر خواهد شد.

زنان آسیب‌دیده اجتماعی میهمان «سفره کرامت» رضوی
در اقدام دیگری از سوی مدیریت امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی و با مشارکت خادمان کشیک ششم دربانان بارگاه مطهر ثامن الحجج(ع)، همزمان با میلاد یگانه بانوی دو عالم، سفره کرامت رضوی در میان جمعی از اقشار بی‌بضاعت و آسیب‌دیده شهر مشهد گسترده شد.
اجرای طرح حمایتی «سفره کرامت» به تازگی با همراهی نیکوکاران و خادمان صحن و سرای امام رئوف در شهر مشهد آغاز شده تا اقشاری که امکان تهیه و استفاده از وعده‌ غذایی مناسب را ندارند، از این سفره کریمانه برخوردار شوند. این برنامه که طی چند هفته اخیر در محلات حاشیه‌ای شهر مشهد به اجرا درآمده، همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) در چهار مرکز ترک اعتیاد بانوان شهر مشهد در مناطق اکبرآباد، اقدسیه، کوشش و در مسیر ساغروان انجام شد.
در این برنامه که ۲۰ تن از دربانان کشیک ششم حرم مطهر حضرت رضا(ع) در آن حضور داشتند، پس از قرائت صلوات خاصه حضرت رضا(ع) و مولودی خوانی، سفره کرامت گسترده شد و در مجموع ۸۰۰ پرس چلوکباب، شیرینی، میوه و بسته‌های هدایا از جمله چادر مشکی بین حاضران توزیع شد.