printlogo


برگ برنده


این روزها که سومین فصل از جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام‌رضا(ع) به لحظات داغ خود نزدیک می‌شود تا با اعلام برگزیدگان نهایی، ماراتن نفس‌گیر 4000 محتوای رسانه‌ای «رضوی» به خط پایان خود برسد، نخبگان و ناظران، از مناظر مختلفی به قضاوت درخصوص این رویداد بزرگ رسانه‌ای دینی و مردمی می‌پردازند و هر یک، شاخصه‌ها و تمایزات یا نقایص و ایراداتی را به آن نسبت می‌دهند. اجازه بدهید من نیز به عنوان یکی از دست‌اندرکاران جشنواره، پیشاپیش به استقبال این گفتگوی همگانی بروم و از اصلی‌ترین برگ برنده گام سوم (از منظر خودم و همکارانم در دبیرخانه جشنواره) در پیشگاه‌تان رونمایی کنم: «جوانان»...
شاید اگر شما نیز بدانید که بالغ بر 96 درصد محتواهای رسانه‌ای رضوی ارائه شده به جشنواره، حاصل نگاه و همت جوانان 17 تا 26 ساله دیارمان است، به انتخاب سرمایه‌های ارزشمند امروز و آینده ایران عزیز به عنوان اصلی‌ترین پیشران و موتور محرکه این رقابت بین‌المللی ایمان خواهید آورد. جوانان خوش‌ذوق و کاربلدی که محبت اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) در اعماق وجودشان شعله‌ور است و به صدق گفتار معصومین(علیهم‌السلام) باور و التزام دارند؛ تا آنجا که دغدغه‌مندانه و تکلیف‌مدار، پابه‌میدان ترویج و نشر سیره و معارف ناب امام رئوفشان گذارده‌اند.
این حضور شاداب و پویای جوانان که برای انتقال پیام خود از فناوری‌های نوین ارتباطی و رسانه‌ای بهره می‌برند، زبان و ادبیاتی جدید را در حوزه تبلیغات دینی پدید آورده که نه تنها مبارک و فرخنده است بلکه وظیفه دستگاه‌ها و نهادهای متولی فرهنگ عمومی را در شتاب‌بخشیدن به این چرخه تولید و توزیع خودجوش معارف دینی و معرفتی (آن هم با زبان نو و متناسب با علائق و سلایق نسل کنجکاو امروز) دوچندان می‌کند.
امید آنکه این شاخصه درخشان جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام‌رضا(ع)، در گام‌های بعد و سال‌های درپیش، همچنان در اوج باقی بماند و هر روز بر عدد شیفتگان جوان حضرت شمس‌الشموس(علیه‌السلام) که دست به قلم و دوربین و هزار ابزار و روش رسانه‌ای دیگر می‌برند تا سهمی ولو کوچک در معرفت‌افزایی حلقه مخاطبان‌شان داشته باشند، افزوده شود؛ ان‌شاالله.