printlogo


استاندار خراسان رضوی در مراسم تجلیل از ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی خراسان رضوی وعده داد
قول مساعد برای مسکن و اشتغال ورزشکاران متقاضی
در مراسمی با حضور استاندار از ورزشکاران و مدال‌آوران خراسان رضوی حاضر در رقابت‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو تجلیل شد. در این مراسم که روز چهارشنبه در محل استانداری خراسان رضوی و با حضور جمعی از ورزشکاران، مربیان و دست‌اندرکاران ورزش استان برگزار شد، از 25 ورزشکار و مربی مدال‌آور و هفت ورزشکاری که از خراسان رضوی در عضویت تیم‌های ملی بودند، با اهدای هدایایی شامل هدیه رهبر معظم انقلاب و هدیه‌ای که اداره کل ورزش و جوانان در نظر گرفته بود، قدردانی به عمل آمد.


مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به حضور مؤثر ورزشکاران استان در بازی‌های آسیایی و به ویژه رقابت‌های پاراآسیایی که با درخشش ورزشکاران خراسان رضوی همراه بود، گفت: ورزشکاران جانباز و توان‌یاب استان بخش عمده‌ای از مدال‌های کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پاراآسیایی را بدست آوردند و حتی در روز پایانی این رقابت‌ها مدال‌های طلایی که ملیحه صفایی در رشته شطرنج بدست آورد، رتبه تیمی و مدالی کاروان ایران را از سوم به دوم ارتقا داد که این یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها در جریان این مسابقات برای ورزش ما بود.

مشکلاتی که ورزشکاران استان دارند
علیرضا تاج فیروز ادامه داد: در ورزش استان به ویژه در بحث ورزش جانبازان و توان‌یابان، ورزشکاران و مربیان شناخته شده و خوبی داریم که افتخارات قابل توجهی برای ورزش کشور بدست آورده‌اند. نمونه آن هادی رضایی مربی تیم ملی والیبال نشسته است که با هر تیمی که همراه می‌شود، جز مدال طلا توقع دیگری از آن تیم نمی‌رود.
وی همچنین به بخشی از مشکلات و مطالبات ورزشکاران استان از مسئولان پرداخت و افزود: با رایزنی‌هایی که انجام شده سعی کردیم خدماتی را به ورزشکاران ارائه کنیم تا برخی از مشکلات آن‌ها را کاهش دهیم؛ از جمله می‌توان به ارائه تسهیلات به ورزشکاران اشاره کرد. موضوعات دیگر همچون بحث مسکن و اشتغال ورزشکاران مدال‌آور نیز مد نظر است. درخواست ما این است که دستور داده شود در موضوع مسکن ملی همراهی‌های لازم برای صاحبخانه شدن ورزشکاران صورت بگیرد.

افتخارات ورزشکاران متعلق به همه است
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم از وظیفه مسئولان در ارج نهادن به افتخارآفرینی جوانان ایران در تمامی عرصه‌ها گفت و بیان کرد: هر افتخاری از جمله افتخارات ورزشی شاید توسط یک نفر و با تلاش آن یک نفر بدست آید؛ اما این افتخار برای همه، برای کشور و برای استان است. از این رو هر افتخاری در هر عرصه‌ای جای قدردانی دارد چون برای کسب این افتخار تلاش صورت گرفته است.
یعقوبعلی نظری ادامه داد: بدست آمدن افتخارات به ویژه در عرصه ورزشی در بازه زمانی خاصی برای ورزشکاران اتفاق می‌افتد که اثر آن برای خود ورزشکار است؛ چرا که در بازه سنی خاصی قرار گرفته و کسب این افتخار برای او از حساسیت بالایی برخوردار است. نکته بعدی الگوآفرینی این جوان افتخارآفرین برای سایر جوانان و ایجاد انگیزه، تلاش و حرکت برای کسب چنین افتخاراتی است. در این راه هر چه تلاش بیشتری انجام شود، ارزش کار بیشتر است و قدردانی ضریب می‌خورد.

ارزش دوچندان کار ورزشکاران با محدودیت
وی با قدردانی از تلاش ورزشکاران جانباز و توان‌یاب خراسان رضوی در بازی‌های پاراآسیایی اظهار کرد: در حوزه عزیزانی که محدودیت‌هایی دارند، این تلاش‌ها خیلی ارزشمندتر است؛ چرا که باید مشقت‌های بیشتری را تحمل کنند و سختی‌های مضاعفی را به دوش بکشند و رسیدن به اوج، تلاش دوچندانی را می‌طلبد. از این رو ارزش تلاش شما با توجه به شرایطی که دارید، دوچندان است.
استاندار خراسان رضوی همچنین به برخی از عقب‌ماندگی‌ها در ورزش استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه در بسیاری از حوزه‌هایی که عموم مردم برای ورزش نیاز دارند، انباشت مطالبات داریم؛ اما برای رفع آن‌ها با جدیت در حال پیگیری و اقدام هستیم که این عقب‌ماندگی‌ها را با توجه به شرایط جبران کنیم. یکی از عقب‌ماندگی‌ها زیرساخت‌های ورزشی است که باید تدبیر و برنامه‌ریزی شود. البته از مراحل بسیار خوبی با نظر مسئولان ملی عبور کرده‌ایم تا منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌ها را در نظر بگیرند و در زمان فشرده‌ای این زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. خدا را شکر با انسجامی که در خانواده ورزش وجود دارد، بسیار امیدواریم مشکلات این حوزه کاهش یابد و زمینه برای افتخارآفرینی بیشتر ورزشکارانمان فراهم شود.
نظری همچنین در خصوص موضوع مطرح شده در حوزه مسکن و اشتغال ورزشکاران مدال‌آور بیان کرد: این آمادگی وجود دارد تا ورزشکارانی که متأهل هستند بتوانند از امتیازات مسکن در قالب مسکن ملی استفاده کنند؛ به طور مثال با تشکیل گروه‌های ساخت پنج نفره، زمین در اختیار ورزشکاران قرار داده می‌شود با در نظر گرفتن وام مورد نیاز که این امکان تقریباً در تمام شهرهای استان فراهم است. در زمینه اشتغال نیز آمادگی داریم مبتنی بر توانمندی‌های ورزشکاران متقاضی و تمایلی که در شغل مورد نظر دارند، حتی با استفاده از آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای شرایط لازم برای اشتغال آن‌ها فراهم شود.

در حاشیه
از جمله مواردی که در حاشیه این مراسم می‌توان به آن اشاره کرد این است که برخی از اعضای خانواده‌های ورزشکارانی که مدال‌آور بودند، به نمایندگی در جلسه حضور داشتند؛ اما در زمان اهدای جوایز، هدیه‌های در نظر گرفته شده به آن‌ها تحویل داده نشد و از این بابت ناراحتی‌هایی پیش آمد.
محمدیان مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در توضیح این مورد گفت: از مجموع 25 نفری که هدایای رهبری و اداره کل ورزش و جوانان برای آن‌ها در نظر گرفته شده بود، 6 نفر در جلسه تجلیل حضور نداشتند که بنا به تأکیدی که به ویژه در تحویل هدیه رهبر معظم انقلاب به شخص ورزشکار شده بود، این امکان وجود نداشت تا به فرد دیگری که به نمایندگی از آن‌ها آمده بود، این هدایا تحویل داده شود. از این رو این 6 نفر می‌توانند با حضور در اداره کل ورزش و جوانان هدایای خود را شخصاً دریافت کنند.

خبرنگار: هاشم رسائی‌فر