printlogo


منوچهر متکی ضمن حضور در غرفه قدس در نمایشگاه رسانه:
اولویت شورای وحدت، اصلاح نظام حکمرانی است
منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصول‌گرایان که روز گذشته میهمان غرفه قدس در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران بود، با بیان اینکه مردم خودشان را برای آفریدن حماسه انتخاباتی دیگری آماده می‌کنند، اظهار کرد: شورای وحدت در عمر سه ساله فعالیت خود هم سعی کرده به سازماندهی تشکیلاتی و هم فعالیت‌ها و تحرکات سیاسی موردی و مناسبتی مثل انتخابات بپردازد.


وی افزود: ما از انتخابات ریاست جمهوری که بیرون آمدیم کار سازماندهی تشکیلاتمان را انجام دادیم و امروز در ۲۹ استان کشور شورای وحدت تشکیلات خود را سازماندهی کرده و مأموریت نخست شورای وحدت براساس نظام مسائل، مسئله‌یابی و مشکل‌یابی در کشور و نظام حکمرانی است و تلاش به‌منظور پیداکردن راه حل برای این مشکلات است.
منوچهر متکی با یادآوری اینکه کار دوم ما حضور در مناسبت‌ها و رویدادهای سیاسی به ویژه انتخابات است، اظهار کرد: در یکی دو ماه اخیر شورای وحدت آرایش انتخاباتی گرفته و مهم‌ترین مسئله ما این بود که بتوانیم فهرست مناسب و توانمند مبتنی بر نیازهای کشور، مجلس و کمیسیون‌های تخصصی انتخاب کنیم.
وی گفت: ازبین صدها نامزدی که مورد مصاحبه قرار گرفتند ما توانستیم در دو هفته گذشته بررسی‌های نهایی خودمان را انجام دهیم و صبح امروز به فهرست مستقل ۲۹ نفره شورای وحدت رسیدیم. یکی از نامزدهای خانم هم ظرف یکی دو روز آینده انتخابش نهایی و فهرست شورای وحدت در تهران تکمیل می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که این تصمیم یعنی لیست مشترک با دیگر گروه‌ها منتفی است؟ اظهار کرد: ما مذاکرات زیادی را با جریان‌های مختلف داشتیم، اما در نهایت امر تصمیم شورای وحدت این شد که مستقل فهرست خودش را ارائه دهد.
متکی تصریح کرد: البته این به معنای این نیست که دیگر مجموعه‌ها و احزاب و تشکل‌های سیاسی و دوستان ما نمی‌توانند از فهرست شورای وحدت استفاده بکنند؛ بنابراین حضور هر یک از نامزدهای شورای وحدت در فهرست گروه‌ها و احزاب و تشکل‌های دیگر غیر از شورای ائتلاف مانعی ندارد.
سخنگوی شورای وحدت در پاسخ به این پرسش که کثرت اسامی و ائتلاف‌ها در جریان اصول‌گرایان امری مثبت است یا منفی؟ گفت: یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در فرمایشاتشان رقابت در انتخابات است؛ بنابراین هر مجموعه‌ای می‌تواند آورده‌های خودش را داشته باشد و مجموع این آورده‌ها به مشارکت بالای مردم کمک می‌کند.