printlogo


نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی:
هنر انقلاب اسلامی این بود که مردم انتخابش کردند
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر انقلاب اسلامی امتداد پیدا کرد و به سرنوشت مشروطه گرفتار نشد، به این خاطر بود که ملت در برابر هجمه‌ها و ترفندها اغوا نشد و پای انتخاب خود ماند و این به خاطر حرکت‌های روشنگرانه و تبیینی در طول عمر انقلاب بود.


سعید جلیلی در همایش مردمی «امتداد انتخاب؛ شناخت نماینده تراز انقلاب اسلامی» در مشهد با طرح این پرسش که چرا انقلاب اسلامی با وجود فشارهای زیاد برخلاف دیگر حرکت‌های استقلال‌طلبانه معاصر موفق شد، اظهار کرد: اگر این انتخاب بزرگ روی داد، لازمه آن وقوع یک حرکت از سوی مردم و بر مبنای یک هدف بود و مردم نیز به سمت هدف حرکت کردند.
وی بیان کرد: در دوران انقلاب اسلامی مردم در مورد چالش‌های زمانه روشن شده و مسائل برای آن‌ها توسط افرادی مانند شهید دیالمه تبیین شد و جامعه در برابر تبلیغات و هجمه‌های گروهک‌های چپ و راست تسلیم نشد. هنر و تمایز انقلاب اسلامی در این بود که مردم آن را انتخاب کردند، ادامه دادند و سپس از آن پاسداری کردند.
جلیلی با بیان اینکه امروز در عرصه فرهنگ و اقتصاد جامعه نیازمند اقدام است،  افزود: نمی‌توان گفت مسئولان اقدام کنند و مردم چون رأی دادند، دیگر کافی است و کنار بنشینند. مردم باید به اندازه وسع خود برای رفع مسائل فرهنگی و اقتصادی بکوشند. امروز نامزدها باید اولویت‌های جامعه را بشناسند و وارد عرصه انتخابات شوند. شناخت مسائل روز و آنچه در آینده برای جامعه پیش می‌آید، بسیار مهم است.