printlogo


تولیت آستان قدس رضوی:  
انتخابات پرشور مایه امیدواری دوستان و یأس دشمنان است 
تولیت آستان قدس رضوی برگزاری انتخابات پرشور را مایه امیدواری و خوشحالی دوستان و یأس دشمنان ملت ایران دانست.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در بخشی از جلسه درس خارج فقه خود که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به برگزاری ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه 11 اسفندماه، اظهار کرد: بار دیگر چشم‌های بسیاری از دوستان و دشمنان در جهان متوجه فضای سیاسی ایران و میزان مشارکت مردم در انتخابات است؛ برگزاری پرشور و حداکثری این انتخابات موجب خوشحالی و امیدواری دوستان و دلسردی دشمنان ملت ایران خواهد شد. 
وی با اشاره به هجمه‌های دشمن برای ایجاد فضای یأس در جامعه و برگزاری کم‌شور انتخابات، خاطرنشان کرد: دشمن همواره تلاش کرده با کمرنگ جلوه دادن توفیقات و برجسته‌سازی کاستی‌ها، در جامعه ایجاد یأس و ناامیدی کند و در نتیجه موجب شکل‌گیری فضایی سرد در انتخابات شود که به فضل الهی و هوشیاری ملت تاکنون در انتخابات مختلف شکست خورده‌ و این بار نیز ملت، دشمن را مأیوس خواهد کرد. 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه حضور پرشور مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب موجب مصونیت، قدرت و امنیت کشور است، تصریح کرد: در اوایل انقلاب دشمن احساس کرد ایران به جهت وقوع انقلاب در ضعف است، بنابراین به کشور ما حمله کرد؛ حمله به ایران توطئه و نقشه آمریکا بود. امروز نیز آن دشمنان همچنان وجود دارند و منتظر فرصت هستند. 
وی با اشاره به پیشرفت‌ها و توفیقات کشور در عرصه‌های گوناگون، اظهار کرد: ایران با خلق افتخارات عظیم در بخش‎های مختلف علمی، فناوری و نظامی، نور امید در دل‌های مسلمانان و مستضعفان جهان روشن کرده و به ملت‌ها اعتماد به نفس ایستادگی در برابر مستکبران و زورگویان جهان را داده است. 
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: امروز ایران یک بازیگر مهم در منطقه است به طوری که صلح و ثبات در خاورمیانه بدون نقش‌آفرینی ایران مقتدر، مستقل، آزاد و پیشرفته میسر نیست و دشمن می‌داند در این منطقه، ایران اجازه اجرایی شدن توطئه‌های شوم را به آن‌ها نخواهد داد. 
وی همچنین با اشاره به حضور چهره‌های جدید در عرصه انتخابات، ابراز کرد: حضور نامزدها و چهره‌های جدید و توانمند در کنار شخصیت‌های باتجربه در عرصه انتخابات، نشان از توانایی نظام جمهوری اسلامی در پرورش نخبگان و مدیران تازه دارد و این رویش‌ها و حضور در صحنه ملت برای ادامه گام‌های مصمم نظام اسلامی ضروری است. 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه انتخابات یکی از عرصه‌های ترویج مدارا و از جلوه‌های آزاداندیشی و آزادی ‌بیان در کشور است، خطاب به مسئولان و منتخبان انتخابات پیش رو، گفت: حضور مردم سرمایه گرانقدر و قابل اتکای نظام است، بنابراین مسئولان باید از آن پاسداری و با کار جهادی و تلاش در مسیر رفع مشکلات جامعه، دِین خود را به مردمی که از بطن آن‌ها بالیده‌اند، ادا کنند؛ مسیر پیشرفت، آبادی، اقتدار و رفع مشکلات کشور از شاهراه تلاش، همکاری، همگرایی و عزم و اتحاد ملی می‌گذرد.