printlogo


توضیحات ستایشی درباره کوروش کمپانی و اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی
ماجرای هک سایت قوه قضائیه در حال بررسی است
سخنگوی قوه قضائیه درباره صحت و سقم هک سایت این قوه گفت: این افراد به‌شدت مورد تعقیب و بررسی همه‌جانبه قوه قضائیه هستند و چون پیچیده است در شرایط بهتر توضیحات تکمیلی را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.


مسعود ستایشی دیروز در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در پاسخ به پرسشی درباره هک شدن سایت قوه قضائیه، با بیان اینکه ما نسبت به موضوع حساس هستیم و به‌شدت پیگیری خواهیم کرد، گفت: مخدوش بودن، جعلی بودن و غیرواقعی بودن اطلاعاتی که داده شده، مشهود است و خلاف واقع بودن بسیاری از این اسناد به صورت صریح تشریح شده است. همچنین در موعدی که اقتضای اطلاع‌رسانی دارد، مطالب را با توجه به پیچیده بودنش، به سمع و نظر مردم خواهیم رساند. وی افزود: موضوع دیگر تأکید و شتابزدگی زائدالوصف منتشر کننده اطلاعات در ارائه اطلاعات مخدوش است و این ادعا زمانی منتشر شد که خبر مسرت‌بخش و پیروزی حقوقی، قضایی، اجرایی، امنیتی و اقتصادی یک پرونده (بابک زنجانی) اعلام شده بود تا کام مردم را تلخ کنند.
سخنگوی قوه قضائیه همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قوه قضائیه چه اقداماتی برای بازگرداندن مالک کوروش کمپانی انجام داده است، با اشاره به اینکه ۲۹ بهمن ماه از طریق پلیس اینترپل اعلان قرمز و جلب مالک شرکت صادر شده، تأکید کرد: قوه قضائیه به صورت ویژه نهایت اهتمام خود را برای بازگرداندن اموال مال‌باختگان به‌کار خواهد بست. این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و روند تقدیم شکایت ادامه دارد.

خبرنگار: خلیل‌خانه