printlogo


در گفت‌وگو با عضو ستاد فرماندهی جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی مطرح شد
وعده صادقِ نصرت و پیروزی
روز گذشته عملیات غرورآفرین و موفق «وعده صادق» که نمایش اقتدار نظام بود و ملت‌ اسلام را به نابودی هر چه زودتر رژیم صهیونیستی امیدوار کرد، به پایان رسید. در این خصوص گفتنی‌های فراوانی وجود دارد که در این فرصت محدود بخشی از آن‌ها را در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام روح‌الله فاطمی‌نسب، استاد حوزه و دانشگاه و عضو ستاد فرماندهی جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی شنیده‌ایم. با ما همراه باشید.


وعده قرآن برای حاکمیت نهایی جهان
حجت‌الاسلام فاطمی نسب در ابتدا با اشاره به آیه 193سوره بقره می‌گوید: در این آیه آمده تا هنگامی که بساط فتنه شرک برچیده و دین خدا فراگیر نشده است، با مشرکان بجنگید، زیرا مشرکان اگر چه از حجاز اخراج شوند اما هرگز از فتنه و ترفندهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و نظامی برای دور داشتن مسلمانان از حریم اسلام و ترویج شرک دست‏بردار نخواهند بود، پس باید تا محو شرک فتنه‌گر جنگید.
وی تصریح می‌کند: نمونه‌های فراوانی از نصرت‌های الهی در صدر اسلام و در عصر حاضر اتفاق افتاده که برای همه تجربه و لمس شده است. نزول فرشتگان برای یاری مؤمنان در جنگ احزاب، القای رعب و وحشت در دل دشمنان، کم و کوچک نشان دادن تعداد دشمن در مقابل دید مؤمنان و یا بزرگ و زیاد نشان دادن مؤمنان پیش چشم دشمن، فرستادن باد و طوفان بر سر دشمنان و... بخشی از این امدادهای غیبی هستند که سبب امید و آرامش انسان می‌شوند. همچنان که خدای متعال در قرآن کریم برای حاکمیت نهایی در جهان وعده‌ای حق داده و فرموده صالحان زمین را به ارث می‌برند. در آیه 7 سوره مبارکه محمد آمده است: «یا أَیهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللهَ ینصُرکم وَیثَبِّت أَقدامَکم» ‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد.

ایستادگی در راه حق، رمز پیروزی
عضو ستاد فرماندهی جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی با تأکید بر ایستادگی و پافشاری در راه حق، یادآور می‌شود: وعده حتمی الهی، نزول نصرت او بر مؤمنان و کسانی است که در راه حق مقاومت و ایستادگی کنند. تا زمانی که ملت بزرگ ایران اسلامی در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی مصمم باشند استمداد الهی نیز شامل حال آن‌ها خواهد شد. همچنان که ایثار و مقاومت و روحیه شهادت در میان مجاهدان فلسطینی که روز به روز شاهد گسترش هر چه بیشتر آنان هستیم، پیروزی این مردم مظلوم را به ثمر خواهد نشاند و خون شهدای فلسطین و ایثار مجاهدان آن، ظلم و تباهی اسرائیل و قدرت‌های استکباری حامی آن را از بین خواهد برد. این وعده الهی است و در آیه 81 سوره اسرا آمده است: «جَاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کانَ زَهُوقًا» حق آمد و باطل نابود شد؛ یقیناً باطل نابود شدنی است.
حجت‌الاسلام فاطمی نسب تصریح می‌کند: مقاومت مردم غزه زمینه پیروزی نهایی در برابر رژیم صهیونیستی را فراهم می‌کند و نصرت و پیروزی را برای آن‌ها به همراه دارد. آن‌ها در این هفت ماه گذشته در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی بر حق انسانی، عزت و سعادت خود ایستادگی کردند و در این راه بیش از 35هزار شهید، 70هزار زخمی و 1.5میلیون نفر آواره شدند. پاسخ سختی که روز گذشته جمهوری اسلامی ایران در برابر ظلم فاحش بین‌المللی اسرائیل به این رژیم جنایتکار داد هیمنه پوشالی رژیم کودک‌کش اسرائیل را در اذهان جهان فرو ریخت. از آنجایی که مردم غزه و فلسطین حق را یاری کرده و در برابر باطل ایستادگی کردند، خداوند متعال نیز نصرت خود را در موشک‌هایی که به قصد پاسخ به جنایات فرستاده شد، رقم زد.

فتنه مرجفون
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه می‌گوید: اگر بر حق پافشاری کرده و با حق باشیم، قطعاً باطل از بین خواهد رفت. حتی به تعبیر رهبر معظم انقلاب و وعده نابودی رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده، این پیروزی زودتر رقم خواهد خورد. به شرط اینکه امت اسلام در جبهه حق ایستادگی و پافشاری کنند و از دعا و کمک غافل نشوند که نتیجه آن، پیروزی جبهه حق است. مردم غزه با صبر خودشان توانستند وجدان بشری را به حرکت درآورند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب حالا میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست بلکه میدان حق و باطل است. بنابراین تمام وجدان‌های بشری باید درخصوص حقانیت مردم مظلوم اما مقتدر غزه بیدار شود که روز گذشته این اتفاق و نصرت الهی رقم خورد. 
حجت‌‎الاسلام فاطمی نسب در پایان بیان می‌کند: اسرائیل تمام بنگاه‌های خبری و اقتصادی دنیا را در اختیار دارد اما اکنون با ایستادگی امت اسلام، نمی‌تواند ذره‌ای امنیت خود را تأمین کند و دیگر آبرویی برای بقای او نمانده است. در آیه60 سوره احزاب آمده: «لئِنْ لَمْ ینْتَهِ الْمُنَافِقُونَ وَالَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ وَالْمُرْجِفُونَ فِی الْمَدِینَةِ لَنُغْرِینَّک بِهِمْ ثُمَّ لَا یجَاوِرُونَک فِیهَا إِلَّا قَلِیلا» یعنی اگر منافقان و آنان که در دل‌هایشان ضعف ایمان است و آنان‌که در مدینه شایعه‌های دروغ و دلهره‌آور پخش می‌کنند، از رفتار زشتشان باز نایستند، تو را بر ضد آنان برمی‌انگیزیم که یا تبعیدشان کنی یا با آنان بجنگی، آن گاه در این شهر جز اندکی که خالص و پاک هستند در کنار تو نخواهند ماند. بر اساس این آیه، سه گروه منافقان، بیماردلان و شایعه‌پراکنان شدیداً مورد تهدید قرار گرفته‌اند که اگر به کارهای خود ادامه دهند، چتر حمایتی اسلام از آنان برداشته می‌شود و هیچ جا در امان نخواهند بود. حالا و در شرایط صف‌آرایی جبهه حق و باطل در جبهه خارج باید چشم از دشمن برنگرفت و در جبهه داخل باید نفس «مرجفون» را برید. مرجفون در کوران جنگ، دل جبهه حق را خالی و جامعه را مضطرب می‌کنند. مرجفون داخلی در حال توییت‌پراکنی و ایجاد ترس از واکنش‌های احتمالی دشمن زبون هستند. مرجفون اقتصادی در حال مهندسی بازارهای مالی و سرمایه‌ای هستند و طبق نص صریح آیات قرآن باید در برابر منافقان، بیماردلان و شایعه‌پراکنان جامعه به‌شدت ایستادگی کنیم.

خبرنگار: مریم احمدی شیروان