printlogo


اقدام‌های آستان قدس رضوی برای کمک به سیل‌زدگان
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با حضور در مناطق سیل‌زده، بازدید میدانی از این مناطق و گفت‌وگو با مردم به تشریح اقدام‌های آستان قدس رضوی در راستای کمک به مردم سیل‌زده مشهد پرداخت و گفت: از نخستین ساعات وقوع سیل در مشهد مقدس همکاران ما در صحنه حضور دارند و تمهیدات و اقدام‌های ویژه‌ای برای کمک به سیل‌زدگان در حال انجام است.


به گزارش آستان‌نیوز، محمدحسین استادآقا از اسکان موقت سیل‌زدگان مشهدی در زائرشهر رضوی خبر داد و اظهار کرد: از شامگاه چهارشنبه 26 اردیبهشت پس از وقوع سیل و ایجاد خسارت، با تمام توان در محدوده سیدی مشهد حاضر شدیم و به امدادرسانی پرداختیم.
وی افزود: در مرحله اول کامیون‌ها و بلدوزرهای سازمان عمران آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی وارد منطقه شدند و تا پایان عملیات امداد در این محدوده حضور داشتند. در اقدام بعدی اسکان فوری حادثه‌دیدگان در یک حسینیه و دو مسجد در محدوده سیدی با همکاری نهادهای مردمی و خادمیاران صورت گرفت و حدود 100 نفر اسکان اضطراری داده شدند.
استادآقا همچنین بیان کرد: برای شست‌وشوی فرش‌های منازل سیل‌زده، با یک قالیشویی‌ هماهنگ و هزینه آن را پرداخت می‌کنیم. 
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در پاسخ به مطالبه مردم برای  جبران خسارتی که سیل به وسایل منازل سیل‌زده وارد کرده است، گفت: قرار بر این است صورت‌برداری انجام شود و اگر وسیله‌ای نیاز به تعمیر دارد، تعمیر می‌کنیم و برمی‌گردانیم. در مورد وسایلی که از بین رفته، شهرداری منطقه صورت تأیید شده را ارائه می‌دهد تا شهرداری، آستان قدس رضوی و استانداری با کمک یکدیگر مسئله را حل کنند.
وی با تأکید بر اینکه تا لحظه‌ای که نیاز باشد غذا را تهیه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: به منظور تأمین مایحتاج سیل‌زدگان از چهارشنبه شب توزیع غذای گرم، نان، صبحانه، آب معدنی و میان‌وعده در محل آغاز شده و پشتیبانی لازم نیز انجام گرفته است.
استادآقا اظهار کرد: ایجاد قرارگاه مشترک خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان با مشارکت فرمانداری و شهرداری مشهد و دیگر نهادهای متولی به منظور خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان انجام و مقرر شد خانواده‌هایی که امکان اسکان در منازل خود را ندارند، به صورت اضطراری و به مدت یک هفته در زائر شهر رضوی اسکان داده شوند.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تأکید کرد: به منظور بازگشایی معابر، لایروبی و شست‌وشوی محلات سیل‌زده با استفاده از خودرو‌های ویژه و کمک مردم انجام شده است.