پشت به قدس!

حضور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اقامتگاه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

پشت به قدس!

علوی

هر قدر که مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه به همراه جنبش‌های جهادی در حال مقاومت علیه اشغالگری هستند، مقامات تشکیلات خودخوانده و خودگردان به دنبال تعامل و سازش با صهیونیست‌ها رفته‌اند.

روز گذشته، رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با حضور در اقامتگاه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی با او دیدار و رایزنی کرد. به گزارش فارس، بنی گانتز شامگاه سه‌شنبه در منطقه روش هاعین میزبان محمود عباس بوده است. آخرین باری که ابومازن در فلسطین اشغالی حاضر شد، ۱۰ سال پیش در یک نشست رسمی سیاسی با بنیامین نتانیاهو در اقامتگاه رسمی او در قدس اشغالی دیدار کرد. دیدار عباس با گانتز حدود دو ساعت و نیم به طول انجامید و دو طرف در مورد مسائل مختلف امنیتی و عمرانی در دستور کار، بحث و تبادل نظر کردند. در این دیدار سرلشکر «رسان عالیان» هماهنگ‌کننده عملیات‌ها در سرزمین‌های اشغالی و «حسین الشیخ» وزیر امور عمرانی تشکیلات خودگردان فلسطین و «ماجد فرج» رئیس سازمان امنیت فلسطین حضور داشتند. یک مقام ارشد صهیونیست می‌گوید این نشست با چراغ سبز دفتر نخست‌وزیری این رژیم بود تا به مسائل اقتصادی و امنیتی بپردازند.

تقویت همکاری امنیتی را بررسی کردیم
در همین راستا، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر دیدارش با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را تأیید کرد. بنی گانتز گفت در دیدار با محمود عباس اتخاذ اقدامات اقتصادی و مدنی و اهمیت تقویت هماهنگی امنیتی دوجانبه را بررسی کرده است. در گزارش پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز آمده است: گانتز به عباس اطلاع داد در نظر دارد به ترویج اقدامات اعتمادسازی در حوزه‌های اقتصادی و غیرنظامی همان‌طور که در نشست قبلی آن‌ها توافق شد، ادامه دهد. گاتنز بر منافع مشترک در تقویت هماهنگی امنیتی و حفظ ثبات امنیتی و جلوگیری از تروریسم و خشونت تأکید کرد.
این دیدار در حالی انجام شده که بخش‌های مختلف کرانه باختری در روزهای اخیر صحنه اعتراض فلسطینی‌ها به حملات مستمر شهرک‌نشینان صهیونیست و تخریب گسترده اموال آن‌ها در این منطقه بوده است. همزمان با بسیج ده‌ها نفر از جوانان برقه برای حمایت از اهالی این شهرک در برابر حمله شهرک‌نشینان صهیونیست، نظامیان اشغالگر به شکلی گسترده در ورودی شهرک برقه مستقر هستند. شهرک‌نشینان صهیونیست دیروز با سنگ به خودرو شهروندان فلسطینی در مسیر جنین به نابلس حمله کرده و به چند خودرو آسیب زدند.

این دیدار خنجر به پشت انتفاضه بود
در همین زمینه سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین دیدار رئیس تشکیلات خودگردان با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را خنجری به پشت انتفاضه توصیف کرده و گفت: این اقدام موضع فلسطینیان را که عادی‌سازی را رد می‌کنند، تضعیف می‌نماید. حازم قاسم در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دیدار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سوی همه میهن‌پرستان [فلسطینی] محکوم و مردود است و از روحیه ملی مردم فلسطین منحرف شده است». جنبش جهاد اسلامی هم ضمن محکومیت شدید این دیدار، از گروه‌های فلسطینی خواست برای مقابله با پیامدهای این دیدار آماده باشند. به گزارش مهر، در بیانیه این جنبش آمده است: این دیدار در این سطح و با هدف هماهنگ‌سازی‌های امنیتی بین رام‌الله و تل‌آویو، در حالی انجام گرفت که ملت فلسطین در معرض یکی از شدیدترین حملات تروریستی جناح راست افراطی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و ارتش اشغالگر این رژیم با دستور مستقیم گانتز این حملات را اجرا می‌کند. جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پایان بیانیه خود ضمن درخواست از گروه‌ها و نیروهای سرزنده و مخلص فلسطینی برای کسب آمادگی به منظور مقابله با پیامدهای دیدار عباس و گانتز، بر تداوم مقاومت به هر بهایی و با وجود تمام چالش‌ها و توطئه‌هایی که هدفش سرنگونی انتفاضه علیه شهرک‌سازی است، تأکید کرد.

درگیری و تنش در مرز نوار غزه
در همین حال، منابع عبری‌زبان از وقوع یک حادثه امنیتی در مناطق مرزی شمال نوار غزه خبر دادند. شبکه صهیونیستی «کان» ضمن اعلام این خبر گزارش داد: یک فلسطینی از داخل نوار غزه به سمت یک نقطه در شمال این باریکه تیراندازی کرده که در پی آن، یک نیروی ارتش رژیم صهیونیستی مجروح شده است. بر اساس این گزارش، نظامی یاد شده در نزدیکی حصار مرزی غزه بوده که به سوی او تیراندازی شده است. با این حال، ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد: به نظر می‌رسد یک شهرک‌نشین در پی این تیراندازی مجروح شده باشد. براساس گزارش منابع عبری‌زبان، یک تک‌تیرانداز فلسطینی با تیراندازی به سوی گروهی از صهیونیست‌ها در نزدیکی نوار غزه آن‌ها را غافلگیر کرده است.
همزمان با این گزارش، پایگاه «شهاب» خبر داد توپخانه 
رژیم صهیونیستی یک دیده‌بانی در جنوب شرق غزه را هدف قرار داده است. لحظاتی بعد، شبکه «الجزیره» به نقل از خبرنگار خود در فلسطین گزارش داد: چند پست دیده‌بانی نیروهای مقاومت فلسطین هدف حمله قرار گرفته است. منابع عبری‌زبان مدعی هستند فرد مجروح یکی از پیمانکاران وزارت جنگ رژیم صهیونیستی بوده است. رسانه‌های نزدیک به گروه‌های مقاومت فلسطین نیز گزارش دادند هیچ یک از نیروهای مقاومت در حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی مجروح نشده‌اند. بنابر گزارش رسانه‌های صهیونیستی، نظامی مجروح با بالگرد به بیمارستان «برزیلیا» منتقل شده است. در سمت مقابل هم، پایگاه خبری «نیو پرس» گزارش داد: در پی حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی، سه کشاورز فلسطینی مجروح شده‌اند. گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه هنوز بیانیه‌ای در ارتباط با این حادثه امنیتی و حمله رژیم صهیونیستی به پست‌های دیده‌بانی صادر نکرده‌اند اما به نظر می‌رسد این اقدام، بی‌ارتباط با رفتار اخیر تشکیلات خودگردان فلسطینی نباشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه